דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן נמשך הדימום לאחר קריעת קרום הבתולים?

כמה זמן נמשך הדימום לאחר קריעת קרום הבתולים?

2023-08-13 06:41:00+02:00

מהו קרום הבתולים?

קרום הבתולים הוא קרום דק המכסה חלקית את פתח הנרתיק. הוא מורכב מרקמת חיבור וממוקם ממש בתוך פתח הנרתיק. קרום הבתולים יכול להיקרע או למתוח במהלך קיום יחסי מין, החדרת טמפון או פעילויות אחרות. כאשר קרום הבתולים נקרע, זה יכול לגרום לדימום.

כמה זמן נמשך הדימום לאחר קריעת קרום הבתולים?

כמות הדימום לאחר קריעת קרום הבתולים יכולה להשתנות מאדם לאדם. בדרך כלל, הדימום אמור להיפסק תוך מספר שעות, אך הוא יכול להימשך עד מספר ימים. כמות הדימום יכולה לנוע בין כמה טיפות לזרימה כבדה.

מתי לפנות לעזרה רפואית

במידה והדימום כבד ואינו מפסיק לאחר מספר שעות, חשוב לפנות לעזרה רפואית. חשוב גם לפנות לעזרה רפואית אם הדימום מלווה בכאב, חום או תסמינים אחרים.

למה לצפות לאחר קריעת קרום הבתולים

לאחר קרוע קרום הבתולים, עשויים לחלוף מספר ימים עד שהאזור ירפא. במהלך תקופה זו, חשוב לשמור על האזור נקי ויבש. חשוב גם להימנע מקיום יחסי מין או פעילויות אחרות שעלולות לגרום לעוד דמעות או גירוי.

כיצד להפחית כאב ואי נוחות

כדי להפחית כאב ואי נוחות, חשוב לעשות אמבטיה או מקלחת חמה ולהשתמש בסבון עדין לניקוי האזור. כמו כן, חשוב להימנע משימוש בטמפונים או בשטיפה עד להחלמת האזור. מריחת דחיסה קרה על האזור יכולה גם לעזור להפחית כאב ונפיחות.

סיכום

קריעת קרום הבתולים עלולה לגרום לדימום, שיכול להימשך עד מספר ימים. במידה והדימום כבד ואינו מפסיק לאחר מספר שעות, חשוב לפנות לעזרה רפואית. במהלך תהליך הריפוי, חשוב לשמור על האזור נקי ויבש ולהימנע מקיום יחסי מין או פעילויות אחרות שעלולות לגרום לעוד דמעות או גירוי. מריחת דחיסה קרה על האזור יכולה גם לעזור להפחית כאב ונפיחות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן