דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן נגיף ההרפס שורד מחוץ לגוף?

כמה זמן נגיף ההרפס שורד מחוץ לגוף?

כמה זמן נגיף ההרפס שורד מחוץ לגוף?

מה זה הרפס?

הרפס הוא וירוס שעלול לגרום לפצעים ושלפוחיות כואבים. היא נגרמת על ידי שני וירוסים שונים: וירוס הרפס סימפלקס סוג 1 (HSV-1) ונגיף הרפס סימפלקס סוג 2 (HSV-2). HSV-1 קשור בדרך כלל להרפס דרך הפה, בעוד HSV-2 קשור בדרך כלל להרפס גניטלי. שני סוגי הרפס יכולים להתפשט באמצעות מגע עור לעור, כולל נשיקות, מין אוראלי וקיום יחסי מין.

כמה זמן נגיף ההרפס שורד מחוץ לגוף?

נגיף ההרפס יכול לשרוד מחוץ לגוף לפרק זמן קצר. בתנאי מעבדה, הנגיף יכול לשרוד עד ארבע שעות על משטחים כמו מגבות, מצעים ובדים אחרים. זה גם יכול לשרוד עד ארבע שעות על משטחים לא נקבוביים כמו ידיות דלתות ומשטחי עבודה.

כיצד להגן על עצמך מפני הרפס

הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך מפני הרפס היא לתרגל סקס בטוח. זה כולל שימוש בקונדומים ובסכרי שיניים במהלך פעילות מינית. כמו כן, חשוב להימנע ממגע עם כל פצעים או שלפוחיות שעלולים להיות על אדם נגוע.

האם הרפס יכול להיות מועבר דרך עצמים?

נגיף ההרפס יכול להיות מועבר דרך חפצים, אך הוא אינו נפוץ במיוחד. הנגיף יכול לשרוד על חפצים כמו מגבות, מצעים ובדים אחרים עד ארבע שעות. חשוב להימנע ממגע עם כל חפץ שייתכן ונחשף לנגיף.

השוואה מהירה

סוג משטח זמן שבו וירוס ההרפס יכול לשרוד
בדים (למשל מגבות, מצעים) עד 4 שעות
משטחים לא נקבוביים (כגון ידיות דלת, משטחים) עד 4 שעות
חפצים (למשל מגבות, מצעים) עד 4 שעות

סיכום

נגיף ההרפס יכול לשרוד מחוץ לגוף לפרק זמן קצר. חשוב לתרגל יחסי מין בטוחים ולהימנע ממגע עם כל פצעים או שלפוחיות שעלולים להיות על אדם נגוע. הנגיף יכול לשרוד גם על חפצים כמו מגבות, מצעים ובדים אחרים עד ארבע שעות. כדי להגן על עצמך מפני הידבקות, חשוב להימנע ממגע עם כל חפץ שעלול להיות חשוף לנגיף. למידע נוסף על הרפס, צפה בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן