דף הבית » מאמרים מקצועיים » כמה זמן לפני שצריך להתחסן לתאילנד?

כמה זמן לפני שצריך להתחסן לתאילנד?

כמה זמן לפני שצריך להתחסן לתאילנד?

אילו חיסונים אתה צריך לתאילנד?

כאשר מתכננים טיול לתאילנד, חשוב לוודא שאתם מעודכנים בכל החיסונים שלכם. חיסונים הם חלק חשוב בכל תוכנית טיול, וחשוב לוודא שאתה מודע לחיסונים המומלצים למדינה בה אתה מבקר. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ לכל הנוסעים לתאילנד להיות מעודכנים על חיסונים שגרתיים, כגון חיסון חצבת-חזרת-אדמת (MMR), חיסון דיפתריה-טטנוס-שעלת, חיסון נגד אבעבועות רוח, חיסון פוליו וחיסון השפעת השנתי שלך. בנוסף לחיסונים השגרתיים, ה-CDC ממליץ גם לנוסעים לתאילנד להתחסן נגד הפטיטיס A וטיפוס הבטן. חיסונים אלו חשובים במיוחד למטיילים שיבקרו באזורים כפריים או שיאכלו אוכל מרוכלי רחוב.

כמה זמן לפני שצריך להתחסן לתאילנד?

ה-CDC ממליץ לנוסעים לתאילנד להתחסן לפחות ארבעה עד שישה שבועות לפני נסיעתם. הסיבה לכך היא שחלק מהחיסונים דורשים מנות מרובות, ויכולים לחלוף מספר שבועות עד שהחיסון יהיה יעיל. חשוב לציין כי ייתכן שחלק מהחיסונים לא יהיו זמינים בכל המדינות. אם אתה נוסע לתאילנד ממדינה שבה חיסונים מסוימים אינם זמינים, ייתכן שתצטרך לקבל אותם בתאילנד.

מה עוד כדאי לדעת לפני נסיעה לתאילנד?

בנוסף להתחסנות, יש עוד כמה דברים שכדאי לדעת לפני נסיעה לתאילנד.

מָלַרִיָה

מלריה היא מחלה קשה שעלולה להיות קטלנית המופצת על ידי יתושים. ה-CDC ממליץ לנוסעים לתאילנד לקחת תרופות נגד מלריה כדי למנוע מלריה.

קדחת דנגי

קדחת דנגי היא מחלה נוספת הנישאת יתושים הנפוצה בתאילנד. הדרך הטובה ביותר למנוע קדחת דנגי היא להימנע מעקיצות יתושים. לבשו חולצות עם שרוולים ארוכים ומכנסיים ארוכים, השתמשו בחומר דוחה חרקים והישאר בחדרים ממוזגים או מסודרים היטב.

איידס

HIV/איידס מהווה דאגה בריאותית רצינית בתאילנד. ה-CDC ממליץ למטיילים לתרגל מין בטוח ולהימנע משיתוף מחטים.

בטיחות מזון ומים

בטיחות מזון ומים היא דאגה חשובה בנסיעה לתאילנד. ה-CDC ממליץ למטיילים לאכול רק אוכל שבושל והוגש חם, להימנע מבשר נא או מבושל מעט, ולשתות רק מים בבקבוקים או מבושלים.

סיכום

חיסונים הם חלק חשוב בכל תוכנית טיול. ה-CDC ממליץ לנוסעים לתאילנד להתחסן לפחות ארבעה עד שישה שבועות לפני נסיעתם. בנוסף להתחסנות, על מטיילים לקחת גם תרופות נגד מלריה, להימנע מעקיצות יתושים, לקיים יחסי מין בטוחים, ולאכול רק אוכל שבושל והוגש חם. על ידי ביצוע המלצות אלה, מטיילים יכולים לעזור להבטיח טיול בטוח ובריאות לתאילנד.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן