דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן לפני כניסת שבת מדליקים נרות?

כמה זמן לפני כניסת שבת מדליקים נרות?

כמה זמן לפני כניסת שבת מדליקים נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה וההתחדשות הרוחנית היהודי, המצוין משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זה הזמן של משפחות וחברים להתכנס יחד ולחגוג את סיום שבוע העבודה. במהלך השבת מצווים על היהודים להימנע מעבודה ולהתמקד בעיסוקים רוחניים כמו תפילה, לימוד והרהורים.

טקס הדלקת נרות שבת

טקס הדלקת נרות שבת הוא מסורת עתיקת יומין שעברה בדורות. זוהי דרך לציין את כניסת השבת ולקבל את פני היום הקדוש. את הנרות מדליקים ממש לפני השקיעה ביום שישי בערב, בדרך כלל על ידי אשת הבית. הדלקת הנרות מלווה בברכה, הנאמרת בדרך כלל בעברית.

מתי צריך להדליק נרות?

העיתוי מתי להדליק את נרות השבת הוא חלק חשוב מהטקס. בדרך כלל, יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי בערב. זה ידוע בשם "שקיה", שהיא המילה העברית לשקיעה. זה הזמן שבו השמש נמצאת ממש מתחת לאופק והשמים עדיין בהירים.

למה 18 דקות?

הסיבה להדלקת הנרות 18 דקות לפני השקיעה היא להקפיד על שמירת השבת מרגע הדלקת הנרות. הסיבה לכך היא שהשבת מתחילה עם השקיעה והדלקת הנרות היא דרך לציין את תחילת היום הקדוש.

מה אם אתה מתגעגע לחלון של 18 הדקות?

אם פספסתם את חלון 18 הדקות להדלקת נרות השבת, עדיין תוכלו להדליק אותם עד צאת השבת. עם זאת, חשוב לציין שאין לברך את הברכה לאחר חלוף החלון של 18 הדקות.

מה אם אתה לא יכול להדליק את הנרות?

אם אין באפשרותך להדליק את נרות השבת, עדיין תוכל לשמור את השבת בדרכים אחרות. אתה עדיין יכול לברך את הברכה, גם אם אתה לא יכול להדליק את הנרות. ניתן גם לשמור את השבת על ידי הימנעות מעבודה ועיסוק בעיסוקים רוחניים כגון תפילה, לימוד והרהורים.

חשיבות הדלקת נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב המציין את תחילת היום הקדוש. זוהי דרך לקבל את פני השבת ולקיים את היום בצורה משמעותית. יש חשיבות גם לעיתוי הדלקת הנרות, שכן הוא מבטיח שמירת השבת מרגע הדלקת הנרות.

סיכום

טקס הדלקת נרות שבת הוא מסורת עתיקת יומין המציינת את תחילתו של היום הקדוש. יש להדליק את הנרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי בערב, המכונה "שקיה". אם פספסתם את חלון ה-18 דקות, עדיין ניתן להדליק את הנרות עד צאת השבת, אך אין לברך את הברכה לאחר חלוף חלון ה-18 דקות. הדלקת נרות שבת היא טקס חשוב שעוזר לקבל את פני השבת ולקיים את היום בצורה משמעותית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן