דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה רפואית המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון או לא. בדיקות הריון נעשות בדרך כלל על ידי מדידת רמות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן או בדם של אישה. hCG מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם.

כמה זמן לפני המחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

משך הזמן לפני המחזור שבו את יכולה לעשות בדיקת הריון תלוי בסוג הבדיקה שאת משתמשת בה. בדרך כלל, המוקדם ביותר שניתן לבצע בדיקת הריון הוא 7-10 ימים לאחר הביוץ. הסיבה לכך היא שלוקח בערך 7-10 ימים לביצית המופרית להשתיל ברחם ולהתחיל לייצר hCG.

בדיקות שתן

בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. בדיקות אלו מודדות את כמות hCG בשתן. ניתן לעשות בדיקות שתן בבית עם ערכת בדיקת הריון ביתית או ברופא. ערכות בדיקת הריון ביתיות הן בדרך כלל רגישות יותר מאלו הנעשות במשרד רופא.

בדיקת דם

בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות שתן ויכולות לזהות הריון מוקדם יותר. בדיקות דם מודדות את כמות ה-hCG בדם ויכולות לזהות הריון כבר 6-8 ימים לאחר הביוץ. בדיקות דם יכולות להתבצע אצל רופא או במעבדה.

השוואה מהירה

מִבְחָן זיהוי מוקדם ביותר
בדיקת שתן 7-10 ימים לאחר הביוץ
בדיקת דם 6-8 ימים לאחר הביוץ

לסיכום, משך הזמן לפני המחזור שבו ניתן לבצע בדיקת הריון תלוי בסוג הבדיקה בה את משתמשת. בדיקות שתן יכולות להיעשות בבית או במשרד רופא ויכולות לזהות הריון 7-10 ימים לאחר הביוץ. בדיקות הדם מדויקות יותר ויכולות לזהות הריון 6-8 ימים לאחר הביוץ. למידע נוסף, תוכל לצפות בסרטון זה ביוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן