דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית, הידועה גם בשם ויטמין B9, היא חומר תזונה חיוני לנשים בהריון. זה עוזר למנוע מומים מולדים במוח ובעמוד השדרה של התינוק, הידועים בשם מומים בצינור העצבי. חומצה פולית נמצאת במזונות רבים, כולל ירקות ירוקים עליים, קטניות ודגנים מועשרים. זה זמין גם כתוספת.

כמה זמן לפני ההריון כדאי ליטול חומצה פולית?

מומלץ לנשים בגיל הפוריות ליטול 400 מיקרוגרם (מק"ג) חומצה פולית מדי יום, גם אם אינן מתכננות להיכנס להריון. הסיבה לכך היא שיכולים לקחת עד שלושה חודשים לאישה להיכנס להריון, ומומים בצינור העצבי עלולים להתרחש בשבועות הראשונים של ההריון. נטילת חומצה פולית לפני ההריון יכולה לעזור להפחית את הסיכון לפגמים אלו.

חומצה פולית במהלך ההריון

ברגע שאישה בהריון, חשוב להמשיך ליטול 400 מק"ג חומצה פולית מדי יום. ייתכן שחלק מהנשים יצטרכו ליטול מינון גבוה יותר, עד 4,000 מק"ג, בהתאם להיסטוריה הרפואית שלהן. נשים צריכות לדבר עם הרופא שלהן כדי לקבוע את המינון הנכון עבורן.

מקורות מזון של חומצה פולית

בנוסף לנטילת תוסף, נשים יכולות לקבל חומצה פולית ממקורות מזון. ירקות ירוקים עלים, כגון תרד וקייל, הם מקורות מצוינים לחומצה פולית. מקורות טובים אחרים כוללים קטניות, כמו שעועית ועדשים, כמו גם דגנים ולחמים מועשרים.

מדוע חומצה פולית חשובה?

חומצה פולית היא חומר תזונה חשוב לנשים בהריון, שכן היא מסייעת במניעת פגמים בתעלה העצבית אצל התינוק. זה חשוב גם להתפתחות המוח וחוט השדרה של התינוק. חומצה פולית יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך. מסיבות אלו, חשוב לנשים בגיל הפוריות לקחת 400 מק"ג חומצה פולית מדי יום, גם אם הן לא מתכננות להיכנס להריון. זה יעזור להבטיח שהם מקבלים מספיק חומצה פולית כשהם נכנסים להריון. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה . לסיכום, מומלץ לנשים בגיל הפוריות לקחת 400 מק"ג חומצה פולית מדי יום, גם אם אינן מתכננות להיכנס להריון. הסיבה לכך היא שיכולים לקחת עד שלושה חודשים לאישה להיכנס להריון, ומומים בצינור העצבי עלולים להתרחש בשבועות הראשונים של ההריון. ברגע שאישה בהריון, חשוב להמשיך ליטול 400 מק"ג חומצה פולית מדי יום. נשים יכולות לקבל חומצה פולית ממקורות מזון, כגון ירקות ירוקים, קטניות ודגנים מועשרים, כמו גם מתוספי מזון. חומצה פולית היא חומר תזונה חשוב לנשים בהריון, שכן היא מסייעת במניעת מומים בתעלה העצבית אצל התינוק וחשובה להתפתחות המוח וחוט השדרה של התינוק.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן