דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן לפני איחור המחזור אפשר לבדוק הריון?

כמה זמן לפני איחור המחזור אפשר לבדוק הריון?

כמה זמן לפני איחור המחזור אפשר לבדוק הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא הליך פשוט המשמש כדי לקבוע אם אישה בהריון או לא. הבדיקה פועלת על ידי זיהוי נוכחות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן של אישה. hCG מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם.

כמה זמן לפני איחור המחזור אפשר לבדוק הריון?

משך הזמן לפני איחור המחזור שבו תוכלי לבדוק הריון משתנה בהתאם לסוג הבדיקה שבה את משתמשת. בדיקות הריון ביתיות, הזמינות ללא מרשם ברוב חנויות התרופות, יכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות. עם זאת, עדיף להמתין עד ליום הראשון של המחזור החודשי שלך כדי לבצע את הבדיקה לקבלת התוצאות המדויקות ביותר.

בדיקת דם

בדיקות דם יכולות לזהות hCG מוקדם יותר מבדיקות שתן, כבר שישה עד שמונה ימים לאחר ההתעברות. בדיקות אלו נעשות לרוב במשרד רופא והן רגישות יותר מבדיקות הריון ביתיות.

תוצאות שליליות כוזבות

אפשר לקבל תוצאה שלילית כוזבת בבדיקת הריון. זה אומר שהבדיקה אומרת שאת לא בהריון בזמן שאת באמת. זה יכול לקרות אם תבצע את הבדיקה מוקדם מדי, לפני שרמות ה-hCG בגופך הספיקו להצטבר לרמות שניתנות לזיהוי. זה יכול לקרות גם אם אתה עושה את הבדיקה בצורה שגויה או אם הבדיקה פגה.

תוצאות חיוביות כוזבות

אפשר גם לקבל תוצאה חיובית כוזבת בבדיקת הריון. זה אומר שהבדיקה אומרת שאת בהריון בזמן שאת לא באמת. זה יכול לקרות אם תבצע את הבדיקה מאוחר מדי, לאחר שרמות ה-hCG בגופך החלו לרדת. זה יכול לקרות גם אם אתה עושה את הבדיקה בצורה שגויה או אם הבדיקה פגה.

למה לצפות מהתוצאות

אם הבדיקה חיובית, זה אומר שאתה כנראה בהריון. עליך לפנות לרופא שלך כדי לאשר את התוצאות ולדון באפשרויות שלך. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שאתה כנראה לא בהריון. עם זאת, אם המחזור שלך עדיין מאוחר, עליך לבצע בדיקה נוספת בעוד מספר ימים או לפנות לרופא שלך.

השוואה מהירה

סוג בדיקה הזמן לפני המחזור הוא מאוחר
בדיקת הריון ביתית 7 ימים
בדיקת דם 6-8 ימים

לסיכום, משך הזמן לפני איחור המחזור בו תוכלי לבדוק הריון משתנה בהתאם לסוג הבדיקה בה את משתמשת. בדיקות הריון ביתיות יכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות, בעוד שבדיקות דם יכולות לזהות hCG כבר שישה עד שמונה ימים לאחר ההתעברות. עדיף להמתין עד ליום הראשון של המחזור החודשי שלך כדי לבצע את הבדיקה לקבלת התוצאות המדויקות ביותר. אם הבדיקה חיובית, זה אומר שאתה כנראה בהריון. אם הבדיקה שלילית, זה אומר שאתה כנראה לא בהריון. עם זאת, אם המחזור שלך עדיין מאוחר, עליך לבצע בדיקה נוספת בעוד מספר ימים או לפנות לרופא שלך. למידע נוסף על בדיקות הריון, בקר ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן