דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

מהו ניתוח להחלפת מפרק הירך?

ניתוח החלפת מפרק ירך הוא ניתוח גדול המבוצע להחלפת מפרק ירך פגום או חולה במפרק מלאכותי. ההליך מומלץ בדרך כלל כאשר טיפולים אחרים, כגון תרופות ופיזיותרפיה, לא הצליחו בהקלה על הכאב ושיקום הניידות. מפרק הירך הוא מפרק כדור ושקע המחבר את עצם הירך (עצם הירך) לאגן. במהלך ניתוח החלפת מפרק הירך, מסירים את המפרק הפגוע או החולה ומוחלפים במפרק מלאכותי, או תותב. התותבת עשויה מרכיבי מתכת ופלסטיק המיועדים לנוע ולתפקד כמו מפרק ירך רגיל.

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך?

ניתוח החלפת מפרק הירך נמשך בדרך כלל שעתיים עד שלוש שעות. משך הניתוח תלוי בסוג ההליך המבוצע, בגילו ובמצבו הבריאותי של המטופל ובניסיונו של המנתח. הניתוח מתחיל בהרדמה כללית של המטופל. לאחר מכן המנתח מבצע חתך באזור הירך ומסיר את המפרק הפגוע או החולה. לאחר מכן המנתח מכין את העצם לתותבת החדשה ומצמיד אותה לעצם הירך ולאגן. לאחר מכן סוגר המנתח את החתך והמטופל נלקח לחדר ההתאוששות.

זמן החלמה

זמן ההחלמה לניתוח החלפת מפרק הירך משתנה ממטופל למטופל. בדרך כלל, לוקח למטופל ארבעה עד שישה שבועות לחזור לתנועתיות מלאה. במהלך תקופה זו, המטופל יצטרך להשתמש בקביים או בהליכון כדי לעזור להם להתנייד. פיזיותרפיה היא חלק חשוב מתהליך ההחלמה. פיזיותרפיה מסייעת למטופל להחזיר את הכוח והגמישות באזור הירך. זה גם עוזר למטופל ללמוד כיצד לנוע בצורה בטוחה ונכונה.

סיכונים וסיבוכים

כמו בכל ניתוח, ישנם סיכונים וסיבוכים הקשורים לניתוח החלפת מפרק הירך. אלה כוללים זיהום, קרישי דם ונזק עצבי. הסיכון לסיבוכים עולה עם הגיל ומצבים רפואיים אחרים.

סיכום

ניתוח החלפת מפרק הירך הוא ניתוח גדול שיכול להימשך מספר שעות. משך הניתוח תלוי בסוג ההליך המבוצע, בגיל המטופל ובריאותו ובניסיון המנתח. זמן ההחלמה לניתוח החלפת מפרק הירך משתנה ממטופל למטופל, אך בדרך כלל לוקח ארבעה עד שישה שבועות. פיזיותרפיה היא חלק חשוב בתהליך ההחלמה. כמו בכל ניתוח, ישנם סיכונים וסיבוכים הקשורים לניתוח החלפת מפרק הירך. למידע נוסף על התהליך וזמן ההתאוששות, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן