דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

מהי בדיקת פאפ?

בדיקת פאפ, הידועה גם בשם מכת פאפ, היא בדיקת סקר המשמשת לאיתור שינויים בתאי צוואר הרחם העלולים להצביע על נוכחות של סרטן צוואר הרחם. הבדיקה מתבצעת על ידי איסוף דגימת תאים מצוואר הרחם ובדיקתם במיקרוסקופ. מומלץ לנשים בין הגילאים 21 עד 65 לעבור בדיקת פאפ כל שלוש שנים.

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ?

משך הזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ משתנה בהתאם למעבדה שמעבדת את הדגימה. בדרך כלל, לוקח כשבועיים עד שהתוצאות יהיו זמינות. עם זאת, מעבדות מסוימות עשויות להימשך זמן רב יותר, עד ארבעה שבועות.

למה לצפות לאחר בדיקת פאפ

לאחר בדיקת פאפ, זה נורמלי לחוות אי נוחות קלה או התכווצויות. זה אמור להיעלם תוך כמה שעות. זה גם נורמלי לחוות קצת דימום קל או כתמים במשך כמה ימים לאחר הבדיקה.

פירוש תוצאות בדיקת פאפ

התוצאות של בדיקת פאפ מדווחות כנורמליות או לא תקינות. תוצאה תקינה פירושה שלא נמצאו תאים חריגים. תוצאה חריגה פירושה שנמצאו תאים לא תקינים וייתכן שיהיה צורך בבדיקות נוספות. אם תוצאות בדיקת הפאפ אינן תקינות, הרופא עשוי להמליץ על בדיקות נוספות כגון קולפוסקופיה או ביופסיה. קולפוסקופיה היא הליך שבו הרופא משתמש במכשיר מגדלת כדי להסתכל מקרוב על צוואר הרחם. ביופסיה היא הליך שבו מוציאים דגימה קטנה של רקמה מצוואר הרחם ונבדקים במיקרוסקופ.

סיכום

בדיקת פאפ היא בדיקת סקר חשובה לסרטן צוואר הרחם. מומלץ לנשים בין הגילאים 21 עד 65 לעבור בדיקת פאפ כל שלוש שנים. משך הזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת פאפ משתנה בהתאם למעבדה שמעבדת את הדגימה, אך בדרך כלל זה לוקח כשבועיים. אם תוצאות בדיקת הפאפ אינן תקינות, הרופא עשוי להמליץ על בדיקות נוספות כגון קולפוסקופיה או ביופסיה.

משאבים נוספים:

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן