דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן לוקח להודיע על הפסקת עבודה?

כמה זמן לוקח להודיע על הפסקת עבודה?

כמה זמן לוקח להודיע על הפסקת עבודה?

מהי הפסקת עבודה?

הפסקת עבודה היא מצב בו עובדים מפסיקים לעבוד על מנת למחות או לדרוש תנאי עבודה טובים יותר. זוהי צורה של פעולה קולקטיבית המשמשת עובדים כדי ללחוץ על מעסיקים לעמוד בדרישותיהם. הפסקות עבודה יכולות להיות מאורגנות על ידי איגודי עובדים, ארגוני עובדים או עובדים בודדים. הפסקות עבודה יכולות ללבוש צורות רבות, כולל שביתות, האטות וקמפיינים לעבודה על שלטון. בשביתה, עובדים מסרבים לעבוד עד שדרישותיהם ייענו. בהאטה עובדים עובדים בקצב איטי יותר על מנת להפחית את התפוקה ולהפעיל לחץ על המעסיק. בקמפיין "עבודה לשלטון", עובדים פועלים על פי כל הכללים והתקנות, מה שיכול גם להפחית את התפוקה.

כמה זמן לוקח להודיע על הפסקת עבודה?

משך הזמן שלוקח להודיע על הפסקת עבודה תלוי במדינה ובסוג ההפסקה. במדינות מסוימות, ישנם חוקים המחייבים את המעסיקים לקבל הודעה על הפסקת עבודה מראש. במדינות אחרות, אין חוקים כאלה ויתכן שלא יודיעו למעסיקים עד שהעצירה כבר החלה.

דרישות הודעה בארצות הברית

בארצות הברית, חוק יחסי העבודה הלאומי (NLRA) מחייב את המעסיקים לקבל הודעה על הפסקת עבודה לפחות 30 יום מראש. על ההודעה לכלול את התאריך, השעה והמקום של ההפסקה, וכן את הסיבות להפסקה.

דרישות הודעה באיחוד האירופי

באיחוד האירופי, הוראת מועצת העובדים האירופית מחייבת את המעסיקים לקבל הודעה על הפסקת עבודה לפחות 15 ימים מראש. על ההודעה לכלול את התאריך, השעה והמקום של ההפסקה, וכן את הסיבות להפסקה.

דרישות הודעה במדינות אחרות

במדינות רבות אחרות, אין חוקים המחייבים להודיע למעסיקים על הפסקת עבודה מראש. במדינות מסוימות, מעסיקים עשויים לקבל הודעה על הפסקת עבודה רק לאחר שהיא כבר החלה.

השוואה מהירה

מדינה דרישות הודעה
ארצות הברית 30 יום מראש
האיחוד האירופאי 15 ימים מראש
מדינות אחרות אין דרישות הודעה

לסיכום, משך הזמן שלוקח להודיע על הפסקת עבודה תלוי במדינה ובסוג ההפסקה. בארצות הברית ובאיחוד האירופי, יש להודיע למעסיקים על הפסקת עבודה לפחות 30 יום ו-15 ימים מראש, בהתאמה. במדינות רבות אחרות, אין חוקים המחייבים להודיע למעסיקים על הפסקת עבודה מראש.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן