דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה להשפיע על דלקת גרון?

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה להשפיע על דלקת גרון?

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה להשפיע על דלקת גרון?

מה זה דלקת גרון?

דלקת גרון היא זיהום חיידקי של הגרון והשקדים הנגרמת על ידי חיידקי סטרפטוקוקוס מקבוצה A. זוהי מחלה נפוצה הפוגעת בילדים ובמבוגרים כאחד. תסמינים של דלקת גרון כוללים כאב גרון, חום, בלוטות לימפה נפוחות וכתמים לבנים על השקדים. דלקת גרון מדבקת מאוד ויכולה להתפשט באמצעות מגע עם אדם נגוע או באמצעות מגע עם משטחים מזוהמים.

אנטיביוטיקה לדלקת גרון

אנטיביוטיקה היא הטיפול הנפוץ ביותר לדלקת גרון. אנטיביוטיקה פועלת על ידי הריגת החיידקים הגורמים לזיהום. האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר עבור דלקת גרון היא פניצילין ואמוקסילין. אנטיביוטיקה זו נלקחת בדרך כלל למשך 10 ימים. חשוב לקחת את כל מהלך האנטיביוטיקה, גם אם התסמינים נעלמו, כדי להבטיח שהזיהום יתנקה לחלוטין.

כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעבוד?

ציר הזמן של אנטיביוטיקה לפעול לדלקת גרון משתנה מאדם לאדם. בדרך כלל, זה לוקח בערך 48 שעות עד שהתסמינים של דלקת גרון מתחילים להשתפר לאחר התחלת אנטיביוטיקה. עם זאת, זה יכול לקחת עד שבוע עד שהזיהום יתנקה לחלוטין. חשוב לקחת את כל מהלך האנטיביוטיקה, גם אם התסמינים נעלמו, כדי להבטיח שהזיהום יתנקה לחלוטין.

טיפולים אחרים לדלקת גרון

בנוסף לאנטיביוטיקה, ישנם טיפולים נוספים שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של דלקת גרון. אלה כוללים משככי כאבים ללא מרשם כגון איבופרופן או פרצטמול, לכסניות גרון וגרגור מים מלוחים. חשוב גם לשתות הרבה נוזלים ולנוח הרבה.

מתי לפנות לרופא

אם התסמינים של דלקת גרון אינם משתפרים לאחר 48 שעות של נטילת אנטיביוטיקה, חשוב לפנות לרופא. כמו כן, חשוב לפנות לרופא אם התסמינים מחמירים או אם מתפתחים תסמינים חדשים. לסיכום, אנטיביוטיקה היא הטיפול הנפוץ ביותר לדלקת גרון. זה בדרך כלל לוקח בערך 48 שעות עד שהסימפטומים של דלקת גרון מתחילים להשתפר לאחר התחלת אנטיביוטיקה, אבל זה יכול לקחת עד שבוע עד שהזיהום יתבהר לחלוטין. בנוסף לאנטיביוטיקה, ישנם טיפולים נוספים שיכולים לעזור להקל על הסימפטומים של דלקת גרון. אם התסמינים של דלקת גרון אינם משתפרים לאחר 48 שעות של נטילת אנטיביוטיקה, חשוב לפנות לרופא.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן