דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לאחר שתיית אלכוהול מותר להניק?

כמה זמן לאחר שתיית אלכוהול מותר להניק?

כמה זמן לאחר שתיית אלכוהול מותר להניק?

מהם הסיכונים בשתיית אלכוהול בזמן הנקה?

הנקה היא דרך נפלאה להזין ולהתחבר לתינוק שלך. עם זאת, אם את אמא מניקה, ייתכן שאת תוהה אם זה בטוח לשתות אלכוהול. התשובה היא לא פשוטה כן או לא. למרות שבדרך כלל בטוח לשתות אלכוהול במתינות בזמן הנקה, ישנם כמה סיכונים הקשורים לכך. אלכוהול יכול לעבור בחלב אם לתינוקך, ויכול להשפיע על התפתחותו והתנהגותו של תינוקך. בנוסף, שתיית אלכוהול יכולה להפחית את כמות החלב שהגוף שלך מייצר, ועלולה להקשות עליך להניק.

כמה אלכוהול בטוח לשתות בזמן הנקה?

האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) ממליצה לאמהות מניקות להימנע משתיית אלכוהול. עם זאת, אם אתה בוחר לשתות, ה- AAP ממליץ להגביל את הצריכה שלך ללא יותר ממשקה אחד ליום. "משקה" מוגדר כ-12 אונקיות בירה, 5 אונקיות יין או 1.5 אונקיות של משקה חריף. חשוב לציין שכמות האלכוהול בחלב האם שלך תהיה זהה לכמות הזרם בדם שלך. לכן, ככל שתשתו יותר, כך התינוק שלכם ייחשף ליותר אלכוהול.

כמה זמן אחרי שתיית אלכוהול בטוח להניק?

חשוב להמתין לפחות שעתיים לאחר שתיית אלכוהול לפני ההנקה. הסיבה לכך היא שלוקח לגוף שלך כשעתיים לפרק את האלכוהול במערכת שלך. אם את מתכננת לשתות יותר ממשקה אחד, עדיף להמתין לפחות ארבע שעות לפני ההנקה. זה ייתן לגוף שלך מספיק זמן לפרק את האלכוהול במערכת שלך.

טיפים לאמהות מניקות ששותות אלכוהול

אם את בוחרת לשתות אלכוהול בזמן הנקה, יש כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להפחית את הסיכון לתינוקך: • הימנעי משתייה מוגזמת. שתייה מוגזמת מוגדרת כשישייה של ארבעה משקאות או יותר בפרק זמן של שעתיים. • הימנעי משתייה לפני הנקה. זה ייתן לגוף שלך יותר זמן לפרק את האלכוהול במערכת שלך. • שקלו שאיבה והשלכה. שאיבה והשלכה היא כאשר אתה שואב את חלב האם שלך וזורק אותו לאחר שתיית אלכוהול. זה יעזור להפחית את כמות האלכוהול שהתינוק שלך נחשף אליו. • שקלו הנקה לפני השתייה. הנקה לפני השתייה תעזור להפחית את כמות האלכוהול שהתינוק שלך נחשף אליו. • שקלו לעבור לנוסחה. אם את מודאגת מהסיכונים של שתיית אלכוהול בזמן הנקה, כדאי לשקול לעבור לפורמולה.

סיכום

שתיית אלכוהול בזמן הנקה היא בדרך כלל בטוחה במידה. עם זאת, חשוב להיות מודעים לסיכונים הכרוכים בשתיית אלכוהול בזמן הנקה. עדיף להמתין לפחות שעתיים לאחר שתיית אלכוהול לפני ההנקה, ולהימנע משתייה מוגזמת. אם את מודאגת מהסיכונים של שתיית אלכוהול בזמן הנקה, כדאי לשקול לעבור לפורמולה. למידע נוסף, תוכל לבקר בוויקיפדיה כדי למצוא מידע נוסף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן