דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אפשר לעשות בדיקת הריון?

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה רפואית המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון. זה עובד על ידי זיהוי נוכחות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן של אישה. hCG מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר שביצית מופרית מתחברת לדופן הרחם.

מתי עלי לעשות בדיקת הריון?

הזמן הטוב ביותר לבצע בדיקת הריון הוא לאחר הפסדת מחזור. זה בדרך כלל כשבועיים לאחר ההתעברות. עם זאת, בדיקות מסוימות יכולות לזהות hCG כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות.

מהם הסוגים השונים של בדיקות הריון?

ישנם שני סוגים עיקריים של בדיקות הריון: בדיקות שתן ובדיקות דם. בדיקות שתן הן הנפוצות ביותר והן זמינות ללא מרשם במרבית בתי המרקחת. בדיקות דם מדויקות יותר והן נעשות לרוב במשרד רופא.

בדיקות שתן

בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון. הם זמינים ללא מרשם ברוב בתי המרקחת והם זולים יחסית. בדיקות שתן פועלות על ידי זיהוי נוכחות של hCG בשתן.

בדיקת דם

בדיקות דם מדויקות יותר מבדיקות שתן והן נעשות בדרך כלל אצל רופא. בדיקות דם מודדות את כמות ה-hCG בדם, אותה ניתן לזהות כבר שבעה ימים לאחר ההתעברות.

מה עלי לעשות אם אני מקבל תוצאה חיובית?

אם קיבלת תוצאה חיובית בבדיקת הריון, חשוב לקבוע תור לרופא. הרופא שלך יכול לאשר את ההריון ולספק לך מידע על טיפול טרום לידתי.

סיכום

לדעת כמה זמן לאחר הפסקת מחזור אתה צריך לחכות לבדיקת הריון יכול לעזור לך לקבוע אם אתה בהריון. בדיקות שתן הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת הריון והן זמינות ללא מרשם במרבית בתי המרקחת. בדיקות דם מדויקות יותר והן נעשות לרוב במשרד רופא. אם קיבלת תוצאה חיובית בבדיקת הריון, חשוב לקבוע תור לרופא. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בויקיפדיה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן