דף הבית » מאמרים מקצועיים » כמה זמן לאחר החזרת עוברים ניתן לבצע בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת עוברים ניתן לבצע בדיקת הריון?

כמה זמן לאחר החזרת עוברים ניתן לבצע בדיקת הריון?

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא הליך המשמש בטכנולוגיית רבייה מסייעת (ART) להשגת עוברים לשימוש בהפריה חוץ גופית (IVF). במהלך ההליך, רופא ישתמש במחט כדי להסיר ביציות מהשחלות של האישה. לאחר מכן הביציות מופרות במעבדה והעוברים המתקבלים מועברים לרחם האישה. החזרת עוברים היא שלב קריטי בתהליך הפריה חוץ גופית והכרחי להריון מוצלח.

כמה זמן לאחר החזרת עוברים ניתן לבצע בדיקת הריון?

העיתוי שבו ניתן לבצע בדיקת הריון לאחר החזרת העובר תלוי בסוג הבדיקה שבה נעשה שימוש. בדרך כלל, ניתן לבצע בדיקת הריון כבר שבועיים לאחר החזרת העובר. עם זאת, חשוב לציין שדיוק תוצאות הבדיקה יהיה תלוי בסוג הבדיקה בה נעשה שימוש.

בדיקת דם

בדיקת דם היא הסוג המדויק ביותר של בדיקת הריון וניתן לעשותה כבר שבועיים לאחר החזרת העובר. סוג זה של בדיקה מודד את רמות הורמון ההריון, גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG), בדם. אם רמות ה-hCG גבוהות מספיק, סימן שהעובר הושתל ברחם והאישה בהריון.

בדיקת שתן

בדיקת שתן פחות מדויקת מבדיקת דם וניתן לעשותה כבר שבוע לאחר החזרת העובר. סוג זה של בדיקה מודד את רמות ה-hCG בשתן. אם רמות ה-hCG גבוהות מספיק, סימן שהעובר הושתל ברחם והאישה בהריון.

השוואה מהירה

סוג בדיקה תִזמוּן דיוק
בדיקת דם 2 שבועות גָבוֹהַ
בדיקת שתן שבוע 1 נָמוּך

לסיכום, העיתוי שבו ניתן לבצע בדיקת הריון לאחר החזרת העובר תלוי בסוג הבדיקה בה משתמשים. בדיקת דם היא המדויקת ביותר וניתן לעשותה כבר שבועיים לאחר החזרת העובר. בדיקת שתן פחות מדויקת וניתן לעשותה כבר שבוע לאחר החזרת העובר. חשוב לציין שדיוק תוצאות הבדיקה יהיה תלוי בסוג הבדיקה בה נעשה שימוש.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן