דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן חלב אם יכול להיות מחוץ למקרר?

כמה זמן חלב אם יכול להיות מחוץ למקרר?

כמה זמן חלב אם יכול להיות מחוץ למקרר?

מהו חלב אם?

חלב אם הוא המזון הטבעי לתינוקות ומיוצר על ידי בלוטות החלב של האם. זוהי צורת התזונה השלמה ביותר לתינוקות ומכילה את כל אבות המזון, הוויטמינים, המינרלים והנוגדנים החיוניים שהתינוק צריך כדי לגדול ולהתפתח. חלב אם ידוע גם כבעל יתרונות בריאותיים רבים הן לאם והן לתינוק, כולל הפחתת הסיכון לאלרגיות, אסטמה ומחלות אחרות.

כמה זמן חלב אם יכול להיות מחוץ למקרר?

חלב אם ניתן לאחסן בבטחה מחוץ למקרר עד ארבע שעות. לאחר ארבע שעות, יש לשמור אותו במקרר או לזרוק אותו. חשוב לציין שטמפרטורת החדר או הסביבה בו מאוחסן חלב האם תשפיע על משך הזמן שניתן לשמור אותו מחוץ למקרר. אם החדר חם, יש לשמור את החלב בקירור מוקדם מארבע שעות.

אחסון חלב אם בטמפרטורת החדר

אם את צריכה לאחסן חלב אם בטמפרטורת החדר, יש להניח אותו במקום קריר ויבש הרחק מאור שמש ישיר. יש להשתמש בחלב תוך שעתיים עד ארבע שעות. אם לא נעשה שימוש בחלב במסגרת זמן זו, יש לקרר או להשליך אותו.

אחסון חלב אם במקרר

ניתן לשמור חלב אם במקרר עד חמישה ימים. זה צריך להיות ממוקם בחלק האחורי של המקרר, הרחק מהדלת, כי זה החלק הקר ביותר. יש להשתמש בחלב תוך חמישה ימים מרגע האחסון במקרר.

אחסון חלב אם במקפיא

ניתן לשמור חלב אם במקפיא עד שישה חודשים. יש למקם אותו בחלק האחורי של המקפיא, הרחק מהדלת, מכיוון שזהו החלק הקר ביותר. יש להשתמש בחלב תוך שישה חודשים מרגע האחסון במקפיא.

טיפים לאחסון חלב אם

בעת אחסון חלב אם, חשוב לסמן את המיכל עם התאריך שבו התבטא. זה יעזור לך לעקוב אחר מתי החלב נסחף וכמה זמן ניתן לאחסן אותו. כמו כן, חשוב להשתמש בכלים נקיים ולהימנע משימוש חוזר בכלים שכבר נעשה בהם שימוש. כמו כן חשוב להימנע מערבוב חלב אם טרי עם חלב שכבר אוחסן. זה יכול לגרום לחלב להתקלקל מהר יותר.

סיכום

חלב אם הוא צורת התזונה השלמה ביותר לתינוקות ומכיל את כל אבות המזון, הוויטמינים, המינרלים והנוגדנים החיוניים שהתינוק צריך כדי לגדול ולהתפתח. חלב אם ניתן לאחסן בבטחה מחוץ למקרר עד ארבע שעות, במקרר עד חמישה ימים, ובמקפיא עד שישה חודשים. בעת אחסון חלב אם, חשוב לסמן את המיכל עם התאריך שבו התבטא ולהשתמש בכלים נקיים. כמו כן, חשוב להימנע מערבוב חלב אם טרי עם חלב שכבר אוחסן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן