דף הבית » מאמרים מקצועיים » כמה זמן אתה יכול להישאר בארה"ב עם ויזת תייר?

כמה זמן אתה יכול להישאר בארה"ב עם ויזת תייר?

כמה זמן אתה יכול להישאר בארה"ב עם ויזת תייר?

מהי ויזת תייר לארה"ב?

אשרת תייר לארה"ב היא מסמך המאפשר לאזרחים זרים להיכנס לארצות הברית לתקופת זמן מוגבלת. הויזה ניתנת על ידי משרד החוץ האמריקאי והיא תקפה עד שישה חודשים. חשוב לציין כי אשרת תייר לארה"ב אינה מעניקה לבעל הזכות לעבוד בארה"ב.

מה אתה יכול לעשות עם ויזת תייר לארה"ב?

אשרת תייר לארה"ב מאפשרת למחזיק לבקר בארה"ב ממגוון סיבות, לרבות תיירות, עסקים וטיפול רפואי. מחזיק הויזה רשאי להשתתף גם בפעילויות מסוימות, כגון השתתפות בכנסים וכנסים, השתתפות בפעילויות תרבות וביקור משפחה וחברים.

כמה זמן אתה יכול להישאר בארה"ב עם ויזת תייר?

משך השהות בארה"ב עם אשרת תייר תלוי בסוג הויזה המונפקת. בדרך כלל, מותר לבעל הויזה לשהות בארה"ב עד שישה חודשים. עם זאת, משרד החוץ האמריקאי רשאי להעניק הארכת שהייה של עד שישה חודשים נוספים.

תוכנית ויתור על ויזה

תוכנית ויתור ויזה (VWP) היא תוכנית המאפשרת לאזרחים ממדינות מסוימות להיכנס לארה"ב למשך עד 90 יום ללא ויזה. ה-VWP זמין לאזרחים של 38 מדינות, כולל אוסטרליה, יפן ובריטניה.

אשרות B-1/B-2

אשרת B-1/B-2 היא אשרת ללא מהגר המאפשרת לבעל כניסה לארה"ב לצורך עסקים או הנאה. תוקף הויזה עד חצי שנה, אך ניתן להארכה עד חצי שנה נוספים.

ויזות F-1

אשרת F-1 היא אשרת לא מהגר המאפשרת לבעל כניסה לארה"ב לצורך לימודים אקדמיים. תוקף האשרה עד חמש שנים, אך ניתן להארכה עד חמש שנים נוספות.

אשרות J-1

אשרת J-1 היא אשרת לא מהגר המאפשרת לבעל כניסה לארה"ב לתוכניות חילופי חינוך ותרבות. תוקף הויזה עד שנתיים, אך ניתן להארכה עד שנתיים נוספות.

השוואה מהירה

סוג ויזה משך שהייה
תוכנית ויתור על ויזה 90 ימים
אשרות B-1/B-2 6 חודשים (ניתן להאריך עד 6 חודשים נוספים)
ויזות F-1 5 שנים (ניתן להאריך עד 5 שנים נוספות)
אשרות J-1 שנתיים (ניתן להאריך עד שנתיים נוספות)

לסיכום, משך השהות בארה"ב עם אשרת תייר תלוי בסוג הויזה המונפקת. בדרך כלל, מותר לבעל הויזה לשהות בארה"ב עד שישה חודשים, אך ניתן להאריך אותו עד שישה חודשים נוספים. תוכנית ויתור ויזה מאפשרת לאזרחים של מדינות מסוימות להיכנס לארה"ב למשך עד 90 יום ללא ויזה. אשרת B-1/B-2 תקפה עד שישה חודשים, אשרת F-1 תקפה עד חמש שנים, ויזת J-1 עד שנתיים.

שאלות ותשובות

האם אוכל לעבוד בארה"ב עם ויזת תייר?

לא, אשרת תייר לארה"ב אינה מעניקה לבעל הזכות לעבוד בארה"ב.

האם אוכל להאריך את שהותי בארה"ב עם אשרת תייר?

כן, משרד החוץ האמריקאי רשאי להעניק הארכת שהייה של עד שישה חודשים נוספים.

אילו מדינות זכאיות לתוכנית ויתור ויזה?

תוכנית ויתור ויזה זמינה לאזרחים של 38 מדינות, כולל אוסטרליה, יפן ובריטניה.

סיכום

אשרת תייר לארה"ב היא מסמך המאפשר לאזרחים זרים להיכנס לארצות הברית לתקופת זמן מוגבלת. הויזה ניתנת על ידי משרד החוץ האמריקאי והיא תקפה עד שישה חודשים. תוכנית ויתור ויזה מאפשרת לאזרחים של מדינות מסוימות להיכנס לארה"ב למשך עד 90 יום ללא ויזה. אשרת B-1/B-2 תקפה עד שישה חודשים, אשרת F-1 תקפה עד חמש שנים, ויזת J-1 עד שנתיים. משרד החוץ האמריקאי רשאי להעניק הארכת שהייה של עד שישה חודשים נוספים. אשרת תייר לארה"ב אינה מעניקה לבעל הזכות לעבוד בארה"ב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן