דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור חלב אם במקרר?

מהו חלב אם?

חלב אם הוא המזון הטבעי לתינוקות. הוא מיוצר על ידי בלוטות החלב של האם והוא צורת התזונה השלמה ביותר לתינוקות. חלב אם עשיר בחלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים ונוגדנים המסייעים בהגנה על תינוקות מפני זיהומים ומחלות. הוא מכיל גם הורמונים המסייעים לווסת את הגדילה וההתפתחות של התינוק. חלב אם הוא המזון האידיאלי לתינוקות ומומלץ לפחות לששת החודשים הראשונים לחייהם.

כמה זמן ניתן לאחסן חלב אם?

ניתן לשמור חלב אם במקרר עד שמונה ימים. ניתן גם לשמור במקפיא עד שישה חודשים. חשוב לאחסן חלב אם כראוי כדי להבטיח שהוא יישאר בטוח עבור תינוקך.

אחסון חלב אם במקרר

בעת אחסון חלב אם במקרר, חשוב להשתמש בכלי נקי. מיכלי זכוכית או פלסטיק קשיחים הם הטובים ביותר, מכיוון שהם נוטים פחות להישבר או לדלוף. יש לסמן את המיכל עם תאריך יציאת החלב. ניתן לשמור חלב אם במקרר עד שמונה ימים.

אחסון חלב אם במקפיא

כאשר מאחסנים חלב אם במקפיא, חשוב להשתמש בכלי נקי. מיכלי זכוכית או פלסטיק קשיחים הם הטובים ביותר, מכיוון שהם נוטים פחות להישבר או לדלוף. יש לסמן את המיכל עם תאריך יציאת החלב. ניתן לשמור חלב אם במקפיא עד שישה חודשים.

טיפים לאחסון חלב אם

בעת אחסון חלב אם, חשוב לעקוב אחר הטיפים הבאים:

  • השתמש תמיד במיכל נקי.
  • סמן את המיכל עם התאריך שבו החלב ירד.
  • אחסן חלב אם בחלק האחורי של המקרר או המקפיא, היכן שהטמפרטורה עקבית ביותר.
  • אין להוסיף חלב אם טרי לחלב שהוקפא בעבר.
  • אין להקפיא מחדש חלב אם מופשר.

כמו כן, חשוב לזכור כי אסור להשאיר חלב אם בטמפרטורת החדר יותר משעתיים.

סיכום

חלב אם הוא המזון הטבעי לתינוקות והוא צורת התזונה השלמה ביותר לתינוקות. ניתן לשמור חלב אם במקרר עד שמונה ימים ובמקפיא עד שישה חודשים. חשוב לאחסן חלב אם כראוי כדי להבטיח שהוא יישאר בטוח עבור תינוקך. למידע נוסף על אחסון חלב אם, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן