דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אפשר לשמור דגים טריים במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור דגים טריים במקרר?

2023-08-03 02:38:00+02:00

מהם חיי המדף של דגים טריים?

דגים טריים הם תוספת טעימה ומזינה לכל ארוחה. אבל כמה זמן אפשר לשמור אותו במקרר לפני שהוא מתקלקל? התשובה תלויה בסוג הדג, איך הוא אוחסן, ואיך הוא הוכן. ככלל, דג טרי יכול להישמר במקרר עד יומיים. אם הדג מאוחסן כראוי, הוא יכול להחזיק מעמד עד שלושה ימים. עם זאת, אם הדג לא מאוחסן כראוי, הוא עלול להתקלקל במהירות ויש לזרוק אותו.

כיצד לאחסן דגים טריים

כשמאחסנים דג טרי חשוב לשמור אותו קר. הטמפרטורה האידיאלית לאחסון דגים טריים היא בין 32-40°F (0-4°C). אם הטמפרטורה חמה מדי, הדג יכול להתקלקל במהירות. חשוב גם להרחיק את הדג ממאכלים אחרים. דגים טריים יש לאחסן בכלי אטום או לעטוף בניילון. זה יעזור לשמור על הדג טרי ולמנוע ממנו לספוג ריחות ממזונות אחרים.

איך לדעת אם דגים טריים התקלקלו

חשוב לדעת לדעת אם דגים טריים התקלקלו. הסימן הברור ביותר הוא ריח רע. אם הדג מריח רע, עדיף לזרוק אותו. סימנים נוספים לכך שהדג התקלקל כוללים שינוי צבע, מרקם רירי ושינוי במרקם. אם יש לדג אחד מהסימנים הללו, יש לזרוק אותו.

השוואה מהירה

סוג דגים חיי מדף
סלמון 2-3 ימים
טונה 2-3 ימים
בַּקָלָה 2-3 ימים
פוֹרֶל 2-3 ימים
לְשׁוֹנָן 2-3 ימים

טיפים לאחסון דגים טריים

  • אחסנו דג טרי בכלי אטום או עטפו אותו בניילון נצמד.
  • שומרים על הדג קר. הטמפרטורה האידיאלית היא בין 32-40°F (0-4°C).
  • הרחיקו את הדג ממאכלים אחרים כדי למנוע ממנו לספוג ריחות.
  • בדוק את הדג עבור סימני קלקול, כגון ריח רע, שינוי צבע, מרקם רירי או שינוי במרקם.

בישול דגים טריים

יש לבשל דגים טריים בהקדם האפשרי לאחר הרכישה. הדרך הטובה ביותר לבשל דגים טריים היא לאפות, לצלות או להקפיץ אותו. אפייה היא האפשרות הבריאה ביותר, שכן היא אינה דורשת תוספת שומנים או שמנים. כאשר מבשלים דג טרי, חשוב לבשל אותו עד שהוא אטום ומתקלף בקלות עם מזלג. זה יבטיח שהדג מבושל ובטוח לאכילה.

דעה אישית

דג טרי הוא תוספת נהדרת לכל ארוחה, אך חשוב לאחסן ולבשל אותו כראוי. אחסון דגים טריים במקרר עד יומיים הוא בדרך כלל בטוח, אך חשוב לשמור אותו קר והרחק ממאכלים אחרים. כמו כן, חשוב לבדוק את הדג לסימני קלקול לפני בישולו. על ידי ביצוע העצות האלה, אתה יכול ליהנות מדגים טריים מבלי לדאוג לגבי בטיחות המזון. למידע נוסף, תוכל לבקר בוויקיפדיה או לצפות בסרטון זה לקבלת טיפים נוספים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן