דף הבית » הכי חם » כמה זמן אפשר לשמור דגים אפויים במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור דגים אפויים במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור דגים אפויים במקרר?

מהם חיי המדף של דגים אפויים?

דגים אפויים הם ארוחה טעימה ובריאה שניתן להכין במגוון דרכים. אבל כמה זמן אפשר לשמור אותו במקרר? התשובה תלויה בסוג הדג, אופן בישולו ואיך אחסנו. באופן כללי, ניתן לשמור דגים מבושלים במקרר עד ארבעה ימים.

סוגי דגים

חיי המדף של דגים אפויים תלויים בסוג הדג שבו אתה משתמש. סוגים מסוימים של דגים, כגון סלמון, טונה ומקרל, עשירים בשמן ועלולים להתקלקל במהירות. סוגי דגים אלו יש לאכול תוך יומיים מהבישול. סוגים אחרים של דגים, כמו בקלה, דלעת ואמנון, הם בעלי שמן נמוך יותר וניתן לשמור אותם במקרר עד ארבעה ימים.

שיטת בישול

שיטת הבישול משפיעה גם על חיי המדף של דגים אפויים. דג אפוי שבושל ברוטב או במרינדה יחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר דג שבושל ללא רוטב או מרינדה. דגים שבושלו ברוטב או במרינדה יכולים להישמר במקרר עד ארבעה ימים. דגים שבושלו ללא רוטב או מרינדה יש לאכול תוך יומיים.

אִחסוּן

אחסון נכון הוא המפתח לשמירה על טריות הדגים האפויים. יש לאחסן דגים אפויים בכלי אטום במקרר. יש לסמן את המיכל עם תאריך בישול הדג. יש לאכול את הדג תוך ארבעה ימים מהבישול.

איך לדעת אם דג אפוי רע

חשוב לדעת לדעת אם דג אפוי רע. הדרך הטובה ביותר לדעת אם דג אפוי רע היא לפי הריח. אם לדג יש ריח חזק ולא נעים, סביר להניח שהוא רע ויש לזרוק אותו. כמו כן, יש לבדוק את הדג אם יש סימני עובש או שינוי צבע. אם יש לדג אחד מהסימנים הללו, יש לזרוק אותו.

השוואה מהירה

סוג דגים שיטת בישול חיי מדף
עשיר בשמן כל 2 ימים
נמוך בשמן ללא רוטב/מרינדה 2 ימים
נמוך בשמן עם רוטב/מרינדה 4 ימים

לסיכום, ניתן לשמור דג אפוי במקרר עד ארבעה ימים, תלוי בסוג הדג ואופן בישולו. חשוב לאחסן את הדג בכלי אטום ולתייג אותו בתאריך בושל. חשוב לדעת גם לדעת אם הדג רע. אם לדג יש ריח חזק ולא נעים או כל סימן של עובש או שינוי צבע, יש לזרוק אותו. כדי ללמוד עוד על איך לאחסן ולהכין דגים, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן