דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

מהם חיי המדף של בשר מבושל?

ניתן לאחסן בשר מבושל במקרר עד ארבעה ימים, אך חשוב לאחסן אותו כראוי כדי למנוע מחלות הנישאות במזון. חיי המדף של בשר מבושל תלויים בסוג הבשר, אופן בישולו ואופן האחסון שלו. בדרך כלל, ניתן לאחסן בשר מבושל במקרר עד ארבעה ימים, אך חשוב לאחסן אותו כראוי כדי למנוע מחלות המועברות במזון.

כיצד לאחסן בשר מבושל בצורה בטוחה

כשמאחסנים בשר מבושל, חשוב לשמור אותו בכלי אטום או לעטוף אותו היטב בניילון או בנייר אלומיניום. זה יעזור למנוע מהבשר להתייבש וגם יעזור למנוע ממנו לספוג ריחות ממאכלים אחרים במקרר. כמו כן, חשוב לסמן את הבשר המבושל בתאריך שבו בישל ובתאריך שבו יש לזרוק אותו.

טיפים לאחסון בשר מבושל

מצננים בשר מבושל במהירות

חשוב לקרר בשר מבושל במהירות כדי למנוע מחיידקים לצמוח. לשם כך, חלקו את הבשר המבושל למנות קטנות יותר והניחו אותו בכלים רדודים. זה יאפשר לבשר המבושל להתקרר במהירות ובאופן אחיד.

מקררים בשר מבושל מיד

לאחר שהבשר המבושל התקרר, יש לקרר אותו מיד. חשוב לאחסן בשר מבושל בחלק הקר ביותר של המקרר, בדרך כלל במדף התחתון. זה יעזור לשמור על הבשר המבושל בטמפרטורה בטוחה וגם יעזור למנוע ממנו להתקלקל.

להקפיא בשר מבושל

בשר מבושל ניתן גם להקפיא לאחסון ארוך יותר. כדי להקפיא בשר מבושל, עוטפים אותו היטב בניילון נצמד או בנייר אלומיניום ומניחים אותו בכלי אטום או בשקית מקפיא. סמן את הבשר המבושל בתאריך שבו הוא מבושל ובתאריך שבו יש לזרוק אותו. ניתן לשמור בשר מבושל במקפיא עד שלושה חודשים.

לחמם מחדש בשר מבושל כמו שצריך

כאשר מחממים בשר מבושל, חשוב לחמם אותו לטמפרטורה פנימית של 165 מעלות צלזיוס. זה יעזור להרוג כל חיידק שאולי צמח על הבשר המבושל בזמן שהוא אוחסן במקרר או במקפיא.

סיכום

ניתן לאחסן בשר מבושל במקרר עד ארבעה ימים, אך חשוב לאחסן אותו כראוי כדי למנוע מחלות הנישאות במזון. כדי לאחסן בשר מבושל בצורה בטוחה, חשוב לקרר אותו במהירות, לקרר מיד ולהקפיא לאחסון ארוך יותר. כאשר מחממים בשר מבושל, חשוב לחמם אותו לטמפרטורה פנימית של 165 מעלות צלזיוס. למידע נוסף על בטיחות מזון, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן