דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אפשר להשאיר בשר טרי במקרר?

כמה זמן אפשר להשאיר בשר טרי במקרר?

כמה זמן אפשר להשאיר בשר טרי במקרר?

מהו זמן האחסון במקרר לבשר טרי?

כשמדובר באחסון בשר טרי, המקרר הוא המקום הטוב ביותר לשמור אותו. אבל כמה זמן אפשר לאחסן בשר טרי במקרר לפני שיתקלקל? התשובה תלויה בסוג הבשר ובאופן האחסון שלו.באופן כללי, ניתן לשמור בשר טרי במקרר עד יומיים. זה נכון גם לגבי בשר נא וגם מבושל. עם זאת, חשוב לציין שזמן האחסון עשוי להשתנות בהתאם לסוג הבשר. לדוגמה, ניתן לאחסן בשר בקר טחון רק יום עד יומיים, בעוד סטייקים וצלי יכולים להישמר עד חמישה ימים.

כיצד לאחסן בשר טרי במקרר

כשמאחסנים בשר טרי במקרר, חשוב לעטוף אותו כמו שצריך. זה יעזור לשמור על טריות הבשר ולמנוע ממנו להתקלקל. לבשר נא עדיף לעטוף בניילון או בנייר אלומיניום. לבשר מבושל עדיף לאחסן אותו בכלי אטום. חשוב גם לאחסן את הבשר בחלק הקר ביותר של המקרר. זה יעזור לשמור את הבשר בטמפרטורה בטוחה ולמנוע ממנו להתקלקל.

טיפים לאחסון בשר טרי

כאשר מאחסנים בשר טרי במקרר, יש לזכור מספר טיפים:- אחסן את הבשר בחלק הקר ביותר של המקרר.- עטפו את הבשר כראוי כדי למנוע התקלקל.- השתמשו בכלי אטום לבשר מבושל. – השתמשו בבשר תוך יומיים מרגע הרכישה.- הקפיאו את הבשר אם לא תשתמשו בו תוך יומיים.

הקפאת בשר טרי

אם לא תשתמשו בבשר הטרי תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו. זה יעזור לשמר את הבשר ולמנוע ממנו להתקלקל. בהקפאת בשר טרי חשוב לעטוף אותו כמו שצריך. זה יעזור לשמור על טריות הבשר ולמנוע את התייבשותו. בהקפאת בשר טרי, חשוב לסמן אותו עם התאריך שבו הוקפא. זה יעזור לכם לעקוב מתי הבשר הוקפא וכמה זמן אפשר לשמור אותו במקפיא.

סיכום

ניתן לשמור בשר טרי במקרר עד יומיים. חשוב לעטוף את הבשר כמו שצריך ולאחסן אותו בחלק הקר ביותר של המקרר. אם לא תשתמשו בבשר תוך יומיים, עדיף להקפיא אותו. בהקפאת הבשר חשוב לעטוף אותו כראוי ולתייג אותו בתאריך שבו הוקפא. למידע נוסף על אחסון בשר טרי, בדוק את הסרטון הזה מיוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן