דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אפשר להשאיר אוכל מחוץ למקרר?

כמה זמן אפשר להשאיר אוכל מחוץ למקרר?

2023-09-07 18:21:00+02:00

מה קורה כאשר משאירים אוכל מחוץ למקרר?

השארת מזון מחוץ למקרר יכולה להיות עסק מסוכן. כשמזון נשאר מחוץ למקרר, חיידקים יכולים להתחיל לגדול ולהתרבות. זה יכול לגרום להרעלת מזון, שעלולה להיות מסוכנת מאוד. ככל שהמזון נשאר בחוץ, כך יגדלו יותר חיידקים וגדל הסיכוי שמישהו יחלה. הטמפרטורה בחדר משפיעה גם על מהירות גדילת החיידקים. חיידקים גדלים מהר יותר בטמפרטורות חמות, כך שאם החדר חם, אסור להשאיר מזון בחוץ יותר משעתיים. בטמפרטורות קרירות יותר, ניתן להשאיר מזון בחוץ עד ארבע שעות.

כמה זמן אפשר להשאיר אוכל מחוץ למקרר?

משך הזמן שניתן להשאיר מזון מחוץ למקרר תלוי בסוג המזון. מזונות מסוימים רגישים יותר לצמיחת חיידקים מאחרים. אין להשאיר בשר נא, עופות, דגים וביצים מחוץ למקרר במשך יותר משעתיים. מוצרי חלב, כגון חלב, גבינה ויוגורט, אין להשאיר בחוץ יותר משעה אחת. ניתן להשאיר מזון מבושל בחוץ עד ארבע שעות, אך יש לשמור אותו בטמפרטורה של 140 מעלות צלזיוס ומעלה. אם המזון לא נשמר בטמפרטורה זו, חיידקים יכולים להתחיל לצמוח.

השוואה מהירה

סוג מזון מקסימום זמן מחוץ למקרר
בשר נא, עופות, דגים וביצים 2 שעות
מוצרי חלב 1 שעה
אוכל מבושל 4 שעות (ב-140°F ומעלה)

טיפים לשמירה על בטיחות המזון

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לוודא שהמזון שלך בטוח לאכילה. ראשית, הקפד תמיד לאחסן מזון במקרר בהקדם האפשרי. אם אתם מתכוונים להיעדר מהבית יותר משעתיים, הקפידו לקחת אתכם מצנן לאחסון המזון. שנית, הקפידו תמיד לבדוק את הטמפרטורה של האוכל המבושל לפני אכילתו. אם המזון אינו לפחות 140 מעלות צלזיוס, אסור לאכול אותו. לבסוף, הקפד תמיד לשטוף ידיים לפני ואחרי הטיפול במזון. זה יעזור להפחית את הסיכון להתפשטות חיידקים.

סיכום

השארת מזון מחוץ למקרר עלולה להיות מסוכנת. חיידקים יכולים להתחיל לגדול ולהתרבות, מה שעלול לגרום להרעלת מזון. משך הזמן שניתן להשאיר מזון מחוץ למקרר תלוי בסוג המזון. אסור להשאיר בשר נא, עופות, דגים וביצים בחוץ יותר משעתיים, בעוד שאסור להשאיר מוצרי חלב יותר משעה אחת. אוכל מבושל ניתן להשאיר בחוץ עד ארבע שעות, אך יש לשמור אותו בטמפרטורה של 140 מעלות צלזיוס ומעלה. כדי להפחית את הסיכון להרעלת מזון, הקפידו תמיד לאחסן מזון במקרר בהקדם האפשרי, לבדוק את טמפרטורת המזון המבושל לפני אכילתו ולשטוף ידיים לפני ואחרי הטיפול במזון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן