דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר לעשות שעווה?

כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר לעשות שעווה?

כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר לעשות שעווה?

מה זה רואקוטן?

רואקוטן, הידוע גם בשם איזוטרטינואין, הוא תרופה המשמשת לטיפול באקנה חמורה. זה פועל על ידי הפחתת כמות השמן המיוצר על ידי העור, מה שעוזר להפחית את מספר נגעי האקנה. זוהי תרופה רבת עוצמה והיא ניתנת בדרך כלל כמוצא אחרון כאשר טיפולים אחרים נכשלו. זה יכול להיות תופעות לוואי חמורות, ולכן חשוב לדון בסיכונים וביתרונות עם הרופא שלך לפני נטילתו.

האם ניתן לעשות שעווה לאחר נטילת רואקוטן?

התשובה הקצרה היא כן, ניתן לעשות שעווה לאחר נטילת רואקוטן. עם זאת, חשוב להמתין לפחות שישה חודשים לאחר סיום הטיפול התרופתי לפני שעווה. הסיבה לכך היא שרואקוטן עלול לגרום לעור להיות דק ושביר מאוד, מה שהופך אותו רגיש יותר לנזק עקב שעווה.

למה כדאי לחכות שישה חודשים?

הסיבה להמתנה של שישה חודשים היא שלוקח כל כך הרבה זמן עד שהעור מתאושש לחלוטין מהשפעות הרואקוטן. במהלך תקופה זו, העור יהפוך עבה וגמיש יותר, מה שהופך אותו פחות לפגיעה בשעווה. כמו כן, חשוב להמתין עד שכל אדמומיות או גירוי שנגרמו מהתרופה ייעלמו לחלוטין.

מה אם לא תחכה?

אם לא תחכה לפחות שישה חודשים לאחר נטילת רואקוטן לפני שעווה, אתה מסתכן בפגיעה בעור שלך. שעווה עלולה לגרום לגירוי, אדמומיות ואפילו צלקות אם נעשה מוקדם מדי לאחר נטילת התרופה. כמו כן, חשוב לוודא שהשעווה מתבצעת על ידי איש מקצוע המנוסה בשעווה לעור רגיש.

סיכום

שעווה לאחר נטילת רואקוטן אפשרית, אך חשוב להמתין לפחות שישה חודשים לאחר סיום הטיפול התרופתי לפני שעווה. הסיבה לכך היא שרואקוטן עלול לגרום לעור להיות דק ושביר מאוד, מה שהופך אותו רגיש יותר לנזק עקב שעווה. אם לא תחכה לפחות שישה חודשים לפני שעווה, אתה מסתכן בפגיעה בעור שלך. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן