דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אחרי סקס אפשר לעשות בדיקת הריון?

כמה זמן אחרי סקס אפשר לעשות בדיקת הריון?

2023-09-06 04:55:00+02:00

מהי בדיקת הריון?

בדיקת הריון היא בדיקה רפואית המשמשת כדי לקבוע אם אישה בהריון או לא. זה פועל על ידי זיהוי נוכחות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן או בדם של אישה. hCG מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר שביצית מופרית מתחברת לדופן הרחם.

כמה זמן אחרי סקס אפשר לעשות בדיקת הריון?

התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, ביניהם סוג בדיקת ההריון בה נעשה שימוש ורגישות הבדיקה. באופן כללי, רוב בדיקות ההריון הביתיות יכולות לזהות hCG בשתן של אישה כבר 10 ימים לאחר ההתעברות. עם זאת, מומלץ להמתין לפחות 14 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שרמות hCG יכולות להשתנות מאישה לאישה ויכולות להימשך עד 14 ימים עד שהן מגיעות לרמות שניתן לזהות.

גורמים שיכולים להשפיע על הדיוק של בדיקת הריון

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על הדיוק של בדיקת הריון. אלו כוללים:

תִזמוּן

כפי שהוזכר לעיל, מומלץ להמתין לפחות 14 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים לפני ביצוע בדיקת הריון. הסיבה לכך היא שרמות hCG יכולות להימשך עד 14 ימים להגיע לרמות הניתנות לזיהוי.

סוג מבחן

סוג בדיקת ההריון שבה אתה משתמש יכול גם להשפיע על דיוק התוצאות. בדיקות הריון ביתיות בדרך כלל פחות רגישות מבדיקות מעבדה, כך שייתכן שהן לא יוכלו לזהות hCG עד לאחר 14 יום.

תרופות

תרופות מסוימות, כגון תרופות פוריות, יכולות להשפיע על הדיוק של בדיקת הריון. אם את נוטלת תרופות כלשהן, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני ביצוע בדיקת הריון.

ריכוז שתן

ריכוז ה-hCG בשתן של אישה יכול להשתנות בהתאם לכמות שהיא שתתה. עדיף לעשות בדיקת הריון דבר ראשון בבוקר, כשהשתן הכי מרוכז.

דעה אישית

ביצוע בדיקת הריון יכולה להיות חוויה מורטת עצבים, במיוחד אם אינך בטוחה מתי לקחת אותה. חשוב לזכור שדיוק התוצאות יכול להיות מושפע מכמה גורמים, ביניהם סוג הבדיקה שבה נעשה שימוש ותזמון הבדיקה. כדי להבטיח את התוצאות המדויקות ביותר, עדיף להמתין לפחות 14 ימים לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים לפני ביצוע בדיקת הריון. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן