דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי נורופן אפשר לתת אקמולי?

כמה זמן אחרי נורופן אפשר לתת אקמולי?

כמה זמן אחרי נורופן אפשר לתת אקמולי?

מה זה נורופן ואקמולי?

נורופן הוא מותג של איבופרופן, סוג של תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידית (NSAID) המשמשת לטיפול בכאב, חום ודלקת. Acamoly הוא מותג של פרצטמול, סוג של משככי כאבים ומפחיתי חום המשמשים לטיפול בכאב וחום קלים עד בינוניים. שתי התרופות זמינות ללא מרשם רופא וניתן להשתמש בהן לטיפול במגוון מצבים.

איך נורופן עובד?

נורופן פועל על ידי חסימת ייצור של כימיקלים מסוימים בגוף הגורמים לדלקת ולכאב. כמו כן, סבורים שהוא מפחית חום על ידי חסימת ייצור פרוסטגלנדינים, המעורבים בוויסות הטמפרטורה של הגוף.

איך Acamoly עובד?

Acamoly פועלת על ידי חסימת ייצור של כימיקלים מסוימים בגוף הגורמים לכאב וחום. זה לא מפחית דלקת כמו נורופן.

כמה זמן לאחר נטילת נורופן אפשר לתת אקמולי?

בדרך כלל מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת נורופן לפני מתן Acamoly. הסיבה לכך היא ששתי התרופות פועלות על ידי חסימת ייצור של כימיקלים מסוימים בגוף, ולקיחתן קרוב מדי זו לזו עלולה להוביל לסיכון מוגבר לתופעות לוואי.

מהן תופעות הלוואי של נטילת נורופן ואקמולי ביחד?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של נטילת נורופן ואקמולי ביחד הן בחילות, הקאות, כאבי בטן ושלשולים. נטילת יותר מדי משתי התרופות עלולה גם להוביל לנזק לכבד. חשוב לעקוב אחר ההוראות על התווית ולא ליטול יותר מהמינון המומלץ.

השוואה מהירה

תרופות סוּג שימושים
נורופן NSAID כאב, חום, דלקת
אקמולי משכך כאבים/מפחית חום כאב קל עד בינוני, חום

לסיכום, חשוב להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת נורופן לפני מתן אקמולי. נטילת שתי התרופות קרוב מדי זו לזו עלולה להוביל לסיכון מוגבר לתופעות לוואי, כגון בחילות, הקאות, כאבי בטן ושלשולים. כמו כן, חשוב לעקוב אחר ההוראות שעל התווית ולא ליטול יותר מהמינון המומלץ.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן