דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן אחרי נובימול מותר לתת נורופן?

כמה זמן אחרי נובימול מותר לתת נורופן?

2023-09-04 13:33:00+02:00

מה זה נובימול?

נובימול הוא שם מותג לתרופה המכילה את החומר הפעיל אקמול. הוא משמש לטיפול בכאב קל עד בינוני, כגון כאבי ראש, כאבי שרירים וכאבי שיניים. הוא משמש גם להורדת חום. Novimol זמין בטבליות, כמוסה ובצורה נוזלית.

מה זה נורופן?

נורופן הוא שם מותג לתרופה המכילה את החומר הפעיל איבופרופן. הוא משמש לטיפול בכאב קל עד בינוני, כגון כאבי ראש, כאבי שרירים וכאבי שיניים. הוא משמש גם להורדת חום. Nurofen זמין בטבליות, כמוסות ונוזל.

האם זה בטוח לקחת נובימול ונורופן ביחד?

בדרך כלל לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן ביחד. שתי התרופות מכילות את אותם חומרים פעילים, ולקיחתן יחד עלולה להוביל למינון יתר. מנת יתר של כל אחת מהתרופות עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל דימום בקיבה, נזק לכליות ואי ספיקת כבד.

כמה זמן לאחר נטילת נובימול בטוח לקחת נורופן?

מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת נובימול לפני נטילת נורופן. זאת על מנת להבטיח שהנובימול נספג במלואו בגוף ואינו קיים עוד בזרם הדם. נטילת נורופן מוקדם מדי לאחר נטילת נובימול עלולה להוביל למינון יתר.

מהן תופעות הלוואי של נטילת נובימול ונורופן ביחד?

נטילת נובימול ונורופן יחד עלולה להוביל למינון יתר, שעלול לגרום לתופעות לוואי חמורות. תופעות לוואי אלו יכולות לכלול דימום בקיבה, נזק לכליות ואי ספיקת כבד. חשוב לדבר עם רופא אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי הללו.

האם אני יכול לקחת נובימול ונורופן בו זמנית?

לא, לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן במקביל. שתי התרופות מכילות את אותם חומרים פעילים, ולקיחתן יחד עלולה להוביל למינון יתר. מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת נובימול לפני נטילת נורופן.

מה עלי לעשות אם אני לוקח בטעות נובימול ונורופן יחד?

אם אתה לוקח בטעות נובימול ונורופן יחד, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. מנת יתר של כל אחת מהתרופות עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל דימום בקיבה, נזק לכליות ואי ספיקת כבד.

שאלות ותשובות

האם אוכל לקחת נובימול ונורופן אם אני בהריון?

לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן אם את בהריון. שתי התרופות יכולות לעבור דרך השליה ועלולות לגרום נזק לתינוק שטרם נולד. חשוב להתייעץ עם רופא לפני נטילת תרופה כלשהי בהריון.

האם אוכל לקחת נובימול ונורופן אם אני מניקה?

לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן אם את מניקה. שתי התרופות יכולות לעבור בחלב אם ועלולות לגרום נזק לתינוק. חשוב להתייעץ עם רופא לפני נטילת כל תרופה בזמן הנקה.

האם אוכל לקחת נובימול ונורופן אם יש לי מצב של כליות או כבד?

לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן אם יש לך מצב של כליות או כבד. שתי התרופות עלולות לגרום לנזק נוסף לכליות ולכבד, ועלולות להוביל לתופעות לוואי חמורות. חשוב לדבר עם רופא לפני נטילת כל תרופה אם יש לך מצב של כליות או כבד.

סיכום

נובימול ונורופן הן שתיהן תרופות המשמשות לטיפול בכאב קל עד בינוני, כגון כאבי ראש, כאבי שרירים וכאבי שיניים. בדרך כלל לא מומלץ ליטול נובימול ונורופן יחד, שכן שתי התרופות מכילות את אותם חומרים פעילים ונטילתם יחד עלולה להוביל למינון יתר. מומלץ להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת נובימול לפני נטילת נורופן. אם אתה לוקח בטעות נובימול ונורופן יחד, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי. חשוב גם לדבר עם רופא לפני נטילת תרופות אם את בהריון, מניקה או סובלת ממצב של כליות או כבד.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן