דף הבית » הכי פופולרי » כמה זמן אחרי מיטת שיזוף מותר להתקלח?

כמה זמן אחרי מיטת שיזוף מותר להתקלח?

כמה זמן אחרי מיטת שיזוף מותר להתקלח?

מהי מיטת שיזוף?

מיטת שיזוף היא מכשיר הפולט קרינה אולטרה סגולה (UV) כדי לדמות את ההשפעות של אור השמש הטבעי. מיטות שיזוף משמשות לעתים קרובות לשיזוף העור, אך ניתן להשתמש בהן גם לטיפול במצבי עור מסוימים, כגון פסוריאזיס. מיטות שיזוף אינן מומלצות לאנשים עם עור בהיר, מכיוון שהן עלולות להגביר את הסיכון לסרטן העור.

כמה זמן אחרי מיטת שיזוף מותר להתקלח?

מומלץ להמתין לפחות שעתיים לאחר סשן מיטת שיזוף לפני מקלחת. הסיבה לכך היא שקרינת ה-UV ממיטת השיזוף עלולה לגרום לעור להיות רגיש יותר ופגיע לנזק. מקלחת מוקדם מדי לאחר סשן מיטת שיזוף עלולה לגרום לעור להיות מגורה ודלקתי.

מה אתה יכול לעשות כדי להגן על העור שלך לאחר סשן מיטת שיזוף?

לאחר סשן מיטת שיזוף, חשוב לנקוט בצעדים להגנה על העור. זה כולל הימנעות מאור שמש ישיר למשך 24 שעות לפחות, שימוש בקרם הגנה עם מקדם הגנה של לפחות 30 והימנעות ממקלחת או אמבטיות חמות. כדאי גם להימנע משימוש בסבונים קשים או בחומרי ניקוי, שכן אלה עלולים לגרות עוד יותר את העור.

הימנעות מכוויות שמש

חשוב להימנע מכוויות שמש לאחר סשן מיטת שיזוף. כוויות שמש עלולות לגרום לעור להפוך לאדום, כואב ונפוח. כדי למנוע כוויות שמש, עליך להימנע מאור שמש ישיר לפחות 24 שעות לאחר סשן מיטת שיזוף וללבוש קרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות.

לחות לעור

חשוב להעניק לחות לעור לאחר סשן מיטת שיזוף. לחות לעור יכולה לעזור להרגיע ולהגן עליו מפני נזקים נוספים. כדאי לחפש קרם לחות המכיל מרכיבים טבעיים כמו אלוורה, חמאת שיאה ושמן חוחובה.

הימנעות ממיטות שיזוף

חשוב להימנע ממיטות שיזוף לאחר סשן מיטת שיזוף. מיטות שיזוף עלולות לגרום לעור להיות אפילו יותר רגיש ופגיע לנזק. אם אתם מחפשים להשתזף, עדיף להשתמש במוצר לשיזוף עצמי או להשתזף בהתזה.

סיכום

חשוב להמתין לפחות שעתיים לאחר סשן מיטת שיזוף לפני מקלחת. עליך גם לנקוט בצעדים כדי להגן על העור שלך, כגון הימנעות מאור שמש ישיר למשך 24 שעות לפחות, שימוש בקרם הגנה עם מקדם הגנה של לפחות 30 והימנעות ממקלחת או אמבטיות חמות. בנוסף, עליך להעניק לחות לעור ולהימנע ממיטות שיזוף. למידע נוסף על בטיחות מיטת שיזוף, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן