דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי חופשת הלידה אפשר להתפטר ולקבל פיצויים?

כמה זמן אחרי חופשת הלידה אפשר להתפטר ולקבל פיצויים?

כמה זמן אחרי חופשת הלידה אפשר להתפטר ולקבל פיצויים?

מהי חופשת לידה?

חופשת לידה היא פרק זמן שבו מותר לאמהות טריות להמריא מהעבודה כדי להיקשר עם התינוקות ולהסתגל לתפקידיהן החדשים. בארצות הברית, חוק חופשת המשפחה והרפואה (FMLA) מבטיח לאמהות טריות עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום. בתקופה זו האם עדיין זכאית לעבודתה ולהטבותיה, ומעסיקה מחויב להחזיק בעבודתה עבורה עד לחזרתה.

האם אפשר להתפטר לאחר חופשת לידה?

כן, אפשר להתפטר לאחר חופשת לידה. עם זאת, חשוב להבין שאתה עשוי להיות זכאי לזכויות והגנות משפטיות מסוימות אם תעשה זאת. בהתאם לחוקים במדינתך, אתה עשוי להיות זכאי לפיצוי אם תתפטר לאחר חופשת הלידה שלך.

פיצוי בגין התפטרות לאחר חופשת לידה

אם תתפטר לאחר חופשת הלידה שלך, אתה עשוי להיות זכאי לפיצוי בהתאם לחוקים במדינתך. במדינות מסוימות, אתה עשוי להיות זכאי לפיצוי אם תתפטר בגלל "סיבה טובה" הקשורה לחופשת הלידה שלך. זה יכול לכלול שינוי בחובות העבודה שלך או ירידה בשכר. במדינות אחרות, אתה עשוי להיות זכאי לפיצוי אם תתפטר עקב "שינוי מהותי" בתפקידי העבודה שלך או ירידה בשכר. זה יכול לכלול שינוי בתפקידי העבודה שלך שאינו קשור לחופשת הלידה שלך.

השוואה מהירה

מדינה זכאות לפיצויים
מטרה טובה קשור לחופשת לידה
שינוי מהותי לא קשור לחופשת לידה

חשוב לציין שהחוקים לגבי פיצויים על התפטרות לאחר חופשת לידה משתנים ממדינה למדינה. לכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין על מנת לקבוע את זכויותיכם וזכאותכם לפיצוי.

סיכום

חופשת לידה היא פרק זמן שבו מותר לאמהות טריות להמריא מהעבודה כדי להיקשר עם התינוקות ולהסתגל לתפקידיהן החדשים. תוכל להתפטר לאחר חופשת לידה, אך ייתכן שתהיי זכאית לזכויות והגנות משפטיות מסוימות אם תעשה זאת. בהתאם לחוקים במדינתך, אתה עשוי להיות זכאי לפיצוי אם תתפטר לאחר חופשת הלידה שלך. חשוב להתייעץ עם עורך דין לקביעת זכויותיך וזכאותך לפיצוי. למידע נוסף, עיין בסרטון זה על חופשת לידה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן