דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן אחרי חופשת הלידה אסור לירות?

כמה זמן אחרי חופשת הלידה אסור לירות?

כמה זמן אחרי חופשת הלידה אסור לירות?

מבוא

חופשת לידה היא זמן של אמהות טריות להתחבר לתינוק שלהן ולהסתגל לחייהם החדשים. אבל כמה זמן אחרי חופשת הלידה אסור לפטר יולדת? זו שאלה חשובה למעסיקים ולעובדים כאחד. במאמר זה נדון בהגנות החוקיות לאמהות טריות במקום העבודה וכמה זמן לאחר חופשת הלידה אסור לפטר אותן.

הגנות משפטיות לאמהות טריות

אמהות טריות מוגנות במגוון חוקים שנועדו להבטיח את זכויותיהן במקום העבודה. חוקים אלה משתנים ממדינה למדינה, אך בדרך כלל, הם מקנים לאמהות טריות את הזכות לקחת פסק זמן מסוים לחופשת לידה, את הזכות לחזור לעבודה לאחר החופשה, ואת הזכות לא להיות מופלות לרעה או פוטרו עקב הריון או חופשת לידה. במדינות רבות, אמהות טריות מוגנות גם מפיטורין לפרק זמן מסוים לאחר חופשת הלידה. פרק זמן זה מכונה "התקופה המוגנת" והוא נועד לתת לאמהות טריות זמן להסתגל לתפקידן החדש כאם ולעבודה החדשה שלהן.

כמה זמן התקופה המוגנת?

משך התקופה המוגנת משתנה ממדינה למדינה. בחלק מהמדינות, התקופה המוגנת נמשכת מספר מסוים של שבועות או חודשים לאחר חופשת הלידה. במדינות אחרות, התקופה המוגנת נמשכת מספר מסוים של שנים. בארצות הברית, חוק חופשת המשפחה והרפואה (FMLA) מספק לאמהות טריות 12 שבועות של חופשה ללא תשלום וזכות לחזור לעבודתן לאחר החופשה. ה-FMLA גם מספק לאמהות טריות את הזכות לא להיות מפוטרות לתקופה של 12 חודשים לאחר חופשת הלידה שלהן.

מה קורה לאחר התקופה המוגנת?

לאחר שהסתיימה התקופה המוגנת, אמהות טריות אינן מוגנות עוד מפיטורין. עם זאת, מעסיקים עדיין נדרשים להתייחס לאמהות טריות בהגינות ולא להפלות אותן בשל הריון או חופשת לידה.

אַפלָיָה

אפליה נגד אמהות טריות אינה חוקית והמעסיקים נדרשים להתייחס לאמהות טריות כמו לעובדים אחרים. המשמעות היא שמעסיקים לא יכולים לפטר אמהות טריות רק בגלל שלקחו חופשת לידה או בגלל שהן אמהות טריות.

דחייה לא הוגנת

גם לאחר סיום התקופה המוגנת, המעסיקים עדיין נדרשים לספק לאמהות טריות הודעה הוגנת וסבירה לפני פיטורין. משמעות הדבר היא שמעסיקים חייבים לספק לאמהות טריות פרק זמן סביר להסתגל לתפקידן החדש כאם ולעבודה החדשה שלהן לפני פיטורים.

סיכום

אמהות טריות מוגנות מפיטורין לפרק זמן מסוים לאחר חופשת הלידה. פרק זמן זה מכונה "התקופה המוגנת" והוא משתנה ממדינה למדינה. בארצות הברית, התקופה המוגנת נמשכת 12 חודשים לאחר חופשת הלידה. לאחר סיום התקופה המוגנת, אמהות טריות אינן מוגנות עוד מפיטורין, אך המעסיקים עדיין נדרשים להתייחס אליהן בהגינות ולא להפלות אותן בשל הריון או חופשת לידה. לסיכום, אמהות טריות מוגנות מפיטורין לפרק זמן מסוים לאחר חופשת הלידה. פרק זמן זה משתנה ממדינה למדינה, אך בארצות הברית הוא נמשך 12 חודשים. לאחר סיום התקופה המוגנת, אמהות טריות אינן מוגנות עוד מפיטורין, אך המעסיקים עדיין נדרשים להתייחס אליהן בהגינות ולא להפלות אותן בשל הריון או חופשת לידה.

טייק אווי מפתח

  • אמהות טריות מוגנות מפיטורין לפרק זמן מסוים לאחר חופשת הלידה.
  • משך התקופה המוגנת משתנה ממדינה למדינה.
  • בארצות הברית, התקופה המוגנת נמשכת 12 חודשים לאחר חופשת הלידה.
  • לאחר סיום התקופה המוגנת, אמהות טריות אינן מוגנות עוד מפיטורין, אך המעסיקים עדיין נדרשים להתייחס אליהן בהגינות ולא להפלות אותן בשל הריון או חופשת לידה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן