דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה היהודי, שנערך משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זהו זמן של הרהור, תפילה וחגיגה. במהלך השבת חל איסור על יהודים לעסוק בכל צורה של עבודה, לרבות בישול, נהיגה ושימוש בחשמל.

מסורת הדלקת נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא מסורת יהודית בת מאות שנים. זוהי דרך לקבל את פני השבת ולהכניס זמן של שלום ושמחה. את הנרות מדליקה אשת הבית, בדרך כלל 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. מדליקים את הנרות בברכה מיוחדת, ואומרים שאור הנרות מביא שלום ושמחה לבית.

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

המסורת היהודית קובעת שאסור להדליק נרות שבת לאחר כניסת השבת. המשמעות היא שיש להדליק את הנרות לפני השקיעה ביום שישי. אולם מותר להדליק את הנרות לאחר צאת השבת, כל עוד הדבר נעשה לפני תום היום הראשון בשבוע (ראשון).

משמעות הדלקת נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא דרך לכבד את השבת ולהכניס שלום ושמחה לבית. זוהי תזכורת לחשיבות הקדשת זמן למנוחה ולהרהור. זה גם תזכורת לחשיבות המשפחה והקהילה, שכן אומרים שאור הנרות מביא שלום ושמחה לבית.

סיכום

הדלקת נרות שבת היא מסורת יהודית חשובה הנהוגה במשך מאות שנים. זוהי דרך לקבל את פני השבת ולהכניס זמן של שלום ושמחה. יש להדליק את הנרות לפני השקיעה ביום שישי, אך מותר להדליקם לאחר צאת השבת, כל עוד הדבר נעשה לפני תום היום הראשון בשבוע (ראשון). למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן