דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות

הדלקת נרות שבת

השבת היא יום המנוחה היהודי, והוא נשמר משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. הדלקת נרות שבת היא חלק מסורתי בשמירת השבת. הנרות דולקים ממש לפני השקיעה ביום שישי, ומשמשים לקבלת השבת לבית. מסורת הדלקת נרות שבת היא עתיקת יומין, ומוזכרת בתלמוד. התלמוד קובע כי יש להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה, ואת הנרות יש להדליק על ידי אשת הבית. כמו כן, התלמוד קובע כי יש להדליק את הנרות בחלון, כדי שניתן יהיה לראות את אור הנרות מבחוץ. מטרת הדלקת נרות השבת היא ליצור אווירה שלווה ורוחנית בבית. הנרות הם תזכורת לקדושת השבת, וליחס המיוחד בין ה' לעם היהודי. אור הנרות הוא גם סמל לאור התורה, ולאור הרוחני המוכנס לבית בעת שמירת השבת.

כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק נרות?

התלמוד קובע כי יש להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה, ואת הנרות יש להדליק על ידי אשת הבית. זה אומר שצריך להדליק את הנרות ממש לפני כניסת השבת. עם זאת, קיים ויכוח בין חכמי ישראל כמה זמן לאחר כניסת השבת מותר להדליק את הנרות. יש חוקרים יהודים הסוברים שמותר להדליק את הנרות עד שעה לאחר כניסת השבת. זה מבוסס על הרעיון שצריך להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה, ושזמן השקיעה יכול להשתנות ממקום למקום. לכן, אם זמן השקיעה מאוחר יותר במקום אחד מאשר במקום אחר, אזי מותר להדליק את הנרות עד שעה לאחר כניסת השבת. חוקרים אחרים סבורים שאסור להדליק את הנרות לאחר כניסת השבת . זה מבוסס על הרעיון שצריך להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה, ושזמן השקיעה קבוע. לפיכך אם נקבע זמן השקיעה, אזי אסור להדליק את הנרות לאחר כניסת השבת.

השוואה מהירה

בית ספר למחשבה הזמן המותר להדלקת נרות
זמן השקיעה משתנה עד שעה לאחר כניסת השבת
זמן השקיעה קבוע אסור לאחר כניסת השבת

הוויכוח כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק את הנרות הוא חשוב, שכן יש לו השלכות על שמירת השבת. בסופו של דבר, ההחלטה כמה זמן לאחר כניסת השבת מותר להדליק את הנרות צריכה להיעשות על ידי הפרט או המשפחה שומרי שבת. לסיכום, המסורת היהודית של הדלקת נרות שבת היא עתיקת יומין, ומוזכרת בתלמוד. התלמוד קובע כי יש להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה, ואת הנרות יש להדליק על ידי אשת הבית. יש ויכוחים בין חכמי ישראל כמה זמן לאחר כניסת השבת מותר להדליק את הנרות, ויש הסבורים שמותר להדליק את הנרות עד שעה לאחר כניסת השבת, ואחרים סבורים שאסור להדליק את הנרות. נרות לאחר כניסת השבת. בסופו של דבר, ההחלטה כמה זמן אחרי השבת מותר להדליק את הנרות צריכה להיעשות על ידי הפרט או המשפחה השומרים שבת. למידע נוסף על המסורת היהודית של הדלקת נרות שבת, בדוק את הסרטון הזה ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן