דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

כמה זמן אחרי השבת מדליקים נרות?

מהי שבת?

השבת היא יום מיוחד באמונה היהודית. זהו יום של מנוחה והתחדשות רוחנית הנמשכת משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. בתקופה זו נמנעים יהודים מעבודה ומפעילויות אחרות שאינן תואמות את רוח היום.

טקס הדלקת נרות

אחד הטקסים החשובים ביותר של השבת הוא הדלקת נרות. זה נעשה כדי לקבל את פני השבת ולסמל את המיוחדות של היום. באופן מסורתי מדליקים שני נרות, אחד לכל אחד משני ימי השבת.

מתי צריך להדליק נרות?

העיתוי מתי להדליק את הנרות חשוב. בדרך כלל, יש להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. זה ידוע בתור הזמן ה"הלכתי", שהוא הזמן שבו מתחילה השבת באופן רשמי.

ברכת הנרות

לפני הדלקת הנרות מברכים. ברכה זו ידועה בשם "ברכת המזון" או "ברכת הנרות". ברכה זו נאמרת בעברית והיא תפילת הודיה ליום השבת.

המשמעות של הדלקת נרות

הדלקת נרות היא חלק חשוב מטקס השבת. זוהי דרך לקבל את פני השבת ולהביע הכרת תודה על היום. זו גם דרך להתחבר עם האמונה היהודית ועם העם היהודי.

סיכום

הדלקת נרות היא חלק חשוב מטקס השבת. יש להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי. לפני הדלקת הנרות מברכים. ברכה זו ידועה בשם "ברכת המזון" או "ברכת הנרות". הדלקת נרות היא דרך לקבל את פני השבת ולהביע הכרת תודה על היום. זו גם דרך להתחבר עם האמונה היהודית ועם העם היהודי.

נקודות עיקריות:

  • השבת היא יום מיוחד באמונה היהודית.
  • יש להדליק נרות 18 דקות לפני השקיעה ביום שישי.
  • לפני הדלקת הנרות מברכים.
  • הדלקת נרות היא דרך לקבל את פני השבת ולהביע הכרת תודה על היום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן