דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

2023-08-06 21:23:00+02:00

למה לצפות לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון

כאשר אתה מפסיק לקחת גלולות למניעת הריון, הגוף שלך יעבור תקופה של הסתגלות מחדש. זה יכול לקחת קצת זמן עד שהגוף שלך יחזור לאיזון ההורמונים הטבעי שלו, וזה יכול להשפיע על המחזור החודשי שלך. במאמר זה, נדון למה לצפות לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון וכמה זמן לוקח לקבל מחזור.

כמה זמן לוקח לקבל מחזור אחרי הפסקת גלולות למניעת הריון?

ציר הזמן לקבלת מחזור לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון יכול להשתנות מאדם לאדם. בדרך כלל, זה לוקח בערך שבועיים עד ארבעה שבועות עד שהגוף שלך מסתגל וכדי לקבל מחזור. עם זאת, זה יכול לקחת עד שלושה חודשים עבור אנשים מסוימים.

למה לצפות במהלך המעבר

במהלך תקופת המעבר, ייתכן שתחווה שינויים מסוימים בגופך. שינויים אלה יכולים לכלול מחזור לא סדיר, כתמים ושינויים בזרימת הווסת שלך. אתה עלול גם לחוות שינויים במצב הרוח, אקנה ותסמינים אחרים.

מחזור לא סדיר

כאשר אתה מפסיק לקחת גלולות למניעת הריון, הגוף שלך צריך זמן להסתגל לאיזון ההורמונים הטבעי שלו. זה יכול לגרום למחזור שלך להיות לא סדיר במשך כמה חודשים. המחזור שלך עשוי להיות קל או כבד מהרגיל, ואתה עלול לחוות כתמים בין הווסת.

מצבי רוח

תנודות הורמונליות עלולות לגרום לתנודות במצב הרוח. אתה עלול למצוא את עצמך מרגיש יותר רגשי מהרגיל, או שאתה עלול לחוות שינויים פתאומיים במצב הרוח שלך. אם אתה חווה שינויים חמורים במצב הרוח, דבר עם הרופא שלך.

אקנה

גם תנודות הורמונליות עלולות לגרום לאקנה. אם אתה חווה אקנה לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון, שוחח עם הרופא שלך על אפשרויות הטיפול.

תסמינים אחרים

אתה עלול לחוות תסמינים אחרים לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון, כגון כאבי ראש, עייפות ורגישות בשדיים. תסמינים אלו אמורים להיעלם לאחר שגופך מסתגל לאיזון ההורמונים הטבעי שלו.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון, שוחח עם הרופא שלך: – שינויים חמורים במצב הרוח – דימום כבד – כאבי בטן – גושים בשד – הפרשות חריגות הרופא שלך יכול לעזור לך לנהל את הסימפטומים שלך ולעזור לך להסתגל לחדש שלך איזון הורמונים.

סיכום

כאשר אתה מפסיק לקחת גלולות למניעת הריון, הגוף שלך צריך זמן להסתגל לאיזון ההורמונים הטבעי שלו. זה יכול לקחת שבועיים עד ארבעה שבועות עד שהגוף שלך מסתגל ותקבל מחזור. במהלך תקופת המעבר, אתה עלול לחוות מחזור לא סדיר, כתמים, שינויים במצב הרוח, אקנה ותסמינים אחרים. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, שוחח עם הרופא שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן