דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

כמה זמן אחרי הלידה אפשר לקיים יחסי מין?

מהי תקופת ההמתנה המומלצת?

קיום יחסי מין לאחר לידה הוא החלטה אישית שצריכה להיעשות בינך לבין בן הזוג. עם זאת, יש כמה קווים מנחים שיכולים לעזור לך להחליט מתי הזמן הנכון. ככלל, מומלץ להמתין לפחות שישה שבועות לאחר הלידה לפני קיום יחסי מין. הסיבה לכך היא שהגוף שלך זקוק לזמן כדי להחלים ולהתאושש מהלידה. הרופא שלך עשוי גם להמליץ להמתין זמן רב יותר, בהתאם למצב האישי שלך. לדוגמה, אם עברת ניתוח קיסרי (ניתוח קיסרי), הרופא שלך עשוי להמליץ להמתין שמונה עד שנים עשר שבועות לפני קיום יחסי מין. הסיבה לכך היא שלוקח יותר זמן לחתך להחלים לאחר ניתוח קיסרי.

גורמים שיכולים להשפיע על ההחלטה

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלך לגבי מתי לקיים יחסי מין לאחר הלידה. אלו כוללים:

התאוששות פיזית

הגוף שלך צריך זמן להחלים ולהתאושש מהלידה. זה כולל את הרחם שלך, שצריך זמן לחזור לגודלו לפני ההריון. חשוב גם לתת לגוף שלך זמן לרפא כל קרע או אפיזיוטומיה שאולי התרחשו במהלך הלידה.

התאוששות רגשית

לידת תינוק היא אירוע חשוב בחיים שיכול לגבות מחיר מהרגשות שלך. חשוב לתת לעצמך זמן להסתגל לשינויים החדשים בחייך ולהתחבר לתינוקך. אם אתה מרגיש מוצף או חרד, אולי עדיף לחכות עד שתרגיש יציב יותר מבחינה רגשית לפני קיום יחסי מין.

רמת הנוחות של פרטנר

לשותף שלך עשוי להיות גם חששות לגבי קיום יחסי מין לאחר הלידה. חשוב לדבר עם בן הזוג על רגשותיו ולוודא שהוא מרגיש בנוח עם הרעיון.

אמצעי מניעה

חשוב להשתמש באמצעי מניעה אם אינך מוכנה ללדת עוד תינוק. שוחח עם הרופא שלך על האפשרות הטובה ביותר למניעת הריון עבורך.

השוואה מהירה

מַצָב תקופת המתנה מומלצת
משלוח נרתיקי 6 שבועות
אספקת חתך קיסרי 8-12 שבועות

קיום יחסי מין לאחר לידה הוא החלטה אישית שצריכה להיעשות בינך לבין בן הזוג. עם זאת, בדרך כלל מומלץ להמתין לפחות שישה שבועות לאחר הלידה לפני קיום יחסי מין. אם עברת לידה בחתך קיסרי, הרופא שלך עשוי להמליץ להמתין שמונה עד שנים עשר שבועות לפני קיום יחסי מין. חשוב לקחת בחשבון את ההתאוששות הפיזית והרגשית שלך, כמו גם את רמת הנוחות של בן הזוג. חשוב גם להשתמש באמצעי מניעה אם את לא מוכנה ללדת עוד תינוק.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן