דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

מה זה רובלה?

אדמת, הידועה גם בשם חצבת גרמנית, היא זיהום ויראלי מדבק שעלול לגרום למומים מולדים חמורים אצל תינוקות שטרם נולדו. זה מתפשט באמצעות מגע עם רוק או ריר של אדם נגוע. תסמינים של אדמת כוללים פריחה, חום ובלוטות לימפה נפוחות. חשוב להתחסן נגד אדמת כדי להגן על עצמך ועל תינוקך שטרם נולד.

כמה זמן אחרי החיסון נגד אדמת אפשר להיכנס להריון?

חיסון האדמת ניתן בדרך כלל לילדים בין הגילאים 12 עד 15 חודשים. חשוב להמתין לפחות חודש לאחר קבלת החיסון לפני שמנסים להיכנס להריון. הסיבה לכך היא שהחיסון יכול להימשך עד ארבעה שבועות כדי להיות יעיל.

היתרונות של חיסון

חיסון נגד אדמת חשוב גם לך וגם לתינוקך שטרם נולד. חיסון יכול לעזור להגן על תינוקך מפני מומים מולדים חמורים שעלולים להיגרם על ידי אדמת. זה יכול גם לעזור להגן עליך מפני מחלת אדמת והעברתה לתינוקך.

סיכונים של אי חיסון

אם אינך מחוסן נגד אדמת, אתה בסיכון לחלות בנגיף ולהעבירו לתינוק שטרם נולד. זה יכול לגרום למומים מולדים חמורים, כולל אובדן שמיעה, בעיות ראייה ומומי לב. זה יכול גם לגרום להפלה או לידה מת.

מה לעשות לפני שמנסים להיכנס להריון

אם אינך בטוחה אם קיבלת חיסון נגד אדמת, חשוב להיבדק לפני שמנסים להיכנס להריון. זה יעזור להבטיח שאתה מוגן מפני הנגיף ושתינוקך אינו בסיכון לחלות בו. חשוב גם לדבר עם הרופא שלך על כל חיסונים אחרים שאתה עשוי להזדקק לו לפני שתנסה להיכנס להריון. זה כולל את החיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת (MMR), כמו גם חיסון נגד אבעבועות רוח.

סיכום

חיסון נגד אדמת חשוב גם לך וגם לתינוקך שטרם נולד. חשוב להמתין לפחות חודש לאחר קבלת החיסון לפני שמנסים להיכנס להריון. אם אינך בטוחה אם קיבלת חיסון, חשוב להיבדק לפני שמנסים להיכנס להריון. שוחח עם הרופא שלך על כל חיסונים אחרים שאתה עשוי להזדקק לפני שאתה מנסה להיכנס להריון. למידע נוסף על אדמת וחיסון אדמת, צפו בסרטון זה.

סיכום

אדמת, הידועה גם בשם חצבת גרמנית, היא זיהום ויראלי מדבק שעלול לגרום למומים מולדים חמורים אצל תינוקות שטרם נולדו. חשוב להתחסן נגד אדמת כדי להגן על עצמך ועל תינוקך שטרם נולד. חיסון האדמת ניתן בדרך כלל לילדים בין הגילאים 12 עד 15 חודשים, וחשוב להמתין לפחות חודש לאחר קבלת החיסון לפני שמנסים להיכנס להריון. אם אינך בטוחה אם קיבלת חיסון, חשוב להיבדק לפני שמנסים להיכנס להריון. שוחח עם הרופא שלך על כל חיסונים אחרים שאתה עשוי להזדקק לפני שאתה מנסה להיכנס להריון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן