דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי החזרת עוברים אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי החזרת עוברים אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי החזרת עוברים אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

מהי החזרת עוברים?

החזרת עוברים היא הליך המהווה חלק מתהליך ההפריה החוץ גופית (IVF). במהלך הליך זה, רופא ישתמש במחט דקה כדי לחלץ ביציות מהשחלות של אישה. לאחר מכן הביציות מופרות במסגרת מעבדה והעוברים המתקבלים מועברים בחזרה לרחם האישה.

כמה זמן אחרי החזרת עוברים אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

התשובה הקצרה היא שניתן לעשות בדיקת הריון ביתית כשבועיים לאחר החזרת העובר. עם זאת, חשוב לציין כי ייתכן שתוצאות הבדיקה אינן מדויקות. הסיבה לכך היא שההורמונים המשמשים לזיהוי הריון עשויים שלא להיות נוכחים בגוף עד לאחר השתלת העובר ברחם.

למה לצפות מהתוצאות

אם בדיקת ההריון הביתית חיובית, סביר להניח שהעובר הושתל בהצלחה ברחם. עם זאת, חשוב לציין שתוצאה חיובית אינה אומרת בהכרח שההריון בר קיימא. עדיין יתכן שהעובר לא ישרוד או שההריון יסתיים בהפלה.

מתי לפנות לרופא

אם בדיקת ההריון הביתית חיובית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות. הסיבה לכך היא שהרופא יכול לבצע בדיקת דם כדי לאשר את ההיריון ולבדוק אם יש סיבוכים אפשריים.

מה לעשות אם הבדיקה שלילית

אם בדיקת ההריון הביתית שלילית, חשוב להמתין מספר ימים ולאחר מכן לבצע בדיקה נוספת. אם גם הבדיקה השנייה שלילית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות.

סיכום

ניתן לבצע בדיקות הריון ביתיות כשבועיים לאחר החזרת העובר, אך ייתכן שהתוצאות אינן מדויקות. אם הבדיקה חיובית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות. אם הבדיקה שלילית, חשוב להמתין מספר ימים ולאחר מכן לבצע בדיקה נוספת. אם גם הבדיקה השנייה שלילית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות.

טייק אווי מפתח

  • ניתן לבצע בדיקות הריון ביתיות כשבועיים לאחר החזרת העובר.
  • ייתכן שתוצאות הבדיקה אינן מדויקות.
  • אם הבדיקה חיובית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות.
  • אם הבדיקה שלילית, חשוב להמתין מספר ימים ולאחר מכן לבצע בדיקה נוספת.
  • אם גם הבדיקה השנייה שלילית, חשוב לפנות לרופא לבדיקות נוספות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן