דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי הזרקת אוביטרל יש ביוץ?

כמה זמן אחרי הזרקת אוביטרל יש ביוץ?

כמה זמן אחרי הזרקת אוביטרל יש ביוץ?

מהי הזרקת אוביטרל?

זריקת אוביטרל היא אמצעי מניעה המשמש למניעת הריון. זהו שילוב של שני הורמונים, פרוגסטין ואסטרוגן, הפועלים יחד כדי למנוע ביוץ. הזריקה ניתנת כל שלושה חודשים ומהווה אמצעי מניעה בטוח ויעילה.

כיצד פועלת הזרקת אוביטרל?

הזרקת Obitrel פועלת על ידי מניעת ביוץ. ההורמונים בזריקה עוצרים את שחרור הביצית מהשחלה. זה מונע את הפריית הביצית ולכן מונע הריון. ההורמונים גם מעבים את ריר צוואר הרחם, מה שמקשה על הזרע להגיע לביצית.

מהן תופעות הלוואי של הזרקת אוביטרל?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של זריקת אוביטרל הן דימום לא סדיר, כאבי ראש, בחילות, רגישות בשדיים ועלייה במשקל. תופעות הלוואי הללו חולפות בדרך כלל לאחר מספר חודשים של שימוש.

כמה זמן אחרי הזרקת אוביטרל יש ביוץ?

הביוץ מתרחש בדרך כלל תוך שבועיים מהזרקת אוביטרל האחרונה. עם זאת, חשוב לציין כי הזריקה אינה מספקת הגנה מפני הריון עד שבעה ימים לאחר ההזרקה. לכן, חשוב להשתמש באמצעי מניעה לגיבוי במהלך תקופה זו.

מהם היתרונות של הזרקת אוביטרל?

הזרקת אוביטרל היא אמצעי מניעה בטוח ויעילה. זה נוח כי זה צריך להינתן רק כל שלושה חודשים. זוהי גם אפשרות טובה לנשים שאינן יכולות לקחת אמצעי מניעה דרך הפה מסיבות רפואיות.

מהם הסיכונים של הזרקת אוביטרל?

הזרקת אוביטרל היא אמצעי מניעה בטוח ויעילה, אך ישנם כמה סיכונים הקשורים בה. אלה כוללים סיכון מוגבר לקרישי דם, שבץ והתקף לב. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל סיכונים פוטנציאליים לפני התחלת ההזרקה. לסיכום, הזרקת אוביטרל היא אמצעי מניעה בטוח ויעילה. זה נוח כי זה צריך להינתן רק כל שלושה חודשים. הביוץ מתרחש בדרך כלל תוך שבועיים מההזרקה האחרונה, אך חשוב להשתמש באמצעי מניעה לגיבוי במהלך תקופה זו. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל סיכונים אפשריים לפני תחילת ההזרקה. למידע נוסף, צפה בסרטון זה על הזרקת אוביטל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן