דף הבית » הכי חם » כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

כמה זמן אחרי גלולות אפשר להיכנס להריון?

מהן גלולות למניעת הריון?

גלולות למניעת הריון הן סוג של תרופות למניעת הריון הנלקחות דרך הפה כדי למנוע הריון. הם מכילים הורמונים המונעים ביוץ, שהוא שחרור של ביצית מהשחלות. ההורמונים גם מעבים את ריר צוואר הרחם, מה שמקשה על הזרע להגיע לביצית. גלולות למניעת הריון הן יעילות ביותר כאשר הן נלקחות לפי ההוראות, אך הן אינן מגינות מפני זיהומים המועברים במגע מיני (STIs).

עד כמה גלולות למניעת הריון יעילות?

גלולות למניעת הריון יעילות ביותר כאשר נוטלים אותן לפי ההוראות. לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), הגלולה יעילה ב-91-99% במניעת הריון. המשמעות היא שמתוך 100 נשים שמשתמשות נכון בגלולה, רק 1-9 ייכנסו להריון בשנה.

מהם הסוגים השונים של גלולות למניעת הריון?

ישנם שני סוגים עיקריים של גלולות למניעת הריון: גלולות משולבות וגלולות עם פרוגסטין בלבד. גלולות משולבות מכילות גם הורמוני אסטרוגן וגם הורמונים פרוגסטין, בעוד שכדורים המכיל פרוגסטין בלבד מכילים פרוגסטין בלבד. גלולות משולבות הן הסוג הנפוץ ביותר של גלולות למניעת הריון וזמינות במגוון תכשירים.

כמה זמן אחרי הפסקת הגלולה אפשר להיכנס להריון?

רוב הנשים יכולות להיכנס להריון תוך מספר שבועות מהפסקת הגלולה. עם זאת, ייתכן שייקח לחלק מהנשים עד שנה להרות לאחר הפסקת הגלולה. הסיבה לכך היא שעשוי לחלוף זמן מה עד שההורמונים בגלולה עוזבים את גופך וכדי שהמחזור יחזור לקדמותו.

מהם היתרונות של נטילת גלולות למניעת הריון?

בנוסף למניעת הריון, גלולות למניעת הריון יכולות לספק גם יתרונות בריאותיים נוספים. הם יכולים לעזור לווסת את המחזור החודשי שלך, להפחית כאבי מחזור ולהפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן, כגון סרטן השחלות וסרטן רירית הרחם. הם יכולים גם לעזור להפחית אקנה ולשפר את הסימפטומים של תסמונת קדם וסתית (PMS).

דעה אישית

גלולות למניעת הריון הן דרך בטוחה ויעילה למניעת הריון. הם גם דרך מצוינת לווסת את המחזור החודשי שלך ולהפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן. עם זאת, חשוב לזכור שייתכן שיקח זמן מה עד שהגוף שלך יסתגל לאחר הפסקת הגלולה, ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה אחר עד שתהיי בטוחה שאינך בהריון.

סיכום

גלולות למניעת הריון הן דרך בטוחה ויעילה למניעת הריון. הם יעילים ב-91-99% כאשר הם נוטלים לפי ההוראות, ורוב הנשים יכולות להיכנס להריון תוך מספר שבועות מהפסקת הגלולה. עם זאת, עשוי לקחת זמן מה עד שההורמונים בגלולה יעזבו את גופך וכדי שהמחזור יחזור לקדמותו. בנוסף למניעת הריון, גלולות למניעת הריון יכולות לספק גם יתרונות בריאותיים אחרים, כמו ויסות המחזור החודשי שלך והפחתת הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן