דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

כמה זמן אחרי אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

מה זה אוביטרל?

Obitrel הוא שם מותג של התרופה בופרופיון, המשמשת לטיפול בדיכאון ובהפרעה עונתית (SAD). הוא משמש גם כדי לעזור לאנשים להפסיק לעשן. אוביטרל הוא סוג של תרופות נוגדות דיכאון המכונה מעכב ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיבי (SSRI). זה פועל על ידי הגדלת רמות הסרוטונין במוח, מה שעוזר לשפר את מצב הרוח ולהפחית חרדה.

כמה זמן לאחר נטילת אוביטרל אפשר לעשות בדיקת הריון ביתית?

משך הזמן שלוקח לאוביטרל לעזוב את המערכת שלך משתנה מאדם לאדם. בדרך כלל, לוקח בערך ארבעה עד שישה שבועות עד שהתרופה מסולקת לחלוטין מגופך. לכן, מומלץ להמתין לפחות ארבעה עד שישה שבועות לאחר נטילת אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית.

למה לצפות מתוצאות בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון ביתית מודדת את כמות ההורמון גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) בשתן. הורמון זה מיוצר על ידי השליה זמן קצר לאחר השתלת ביצית מופרית ברחם. אם הבדיקה חיובית, זה אומר שאת בהריון. אם הבדיקה שלילית, זה יכול להיות שאתה לא בהריון או שמוקדם מדי לזהות את ההורמון.

תוצאות חיוביות כוזבות

אפשר לקבל תוצאה חיובית כוזבת בבדיקת הריון ביתית. זה יכול לקרות אם נטלת לאחרונה תרופות מסוימות, כגון Obitrel, המכילות hCG. כמו כן, ניתן לקבל תוצאה חיובית כוזבת אם פג תוקף הבדיקה או אם היא אוחסנה באופן לא תקין.

תוצאות שליליות כוזבות

אפשר גם לקבל תוצאה שלילית כוזבת בבדיקת הריון ביתית. זה יכול לקרות אם הבדיקה נעשית מוקדם מדי, לפני שהורמון hCG הצטבר בגופך. כמו כן, ניתן לקבל תוצאה שלילית כוזבת אם פג תוקף הבדיקה או אם היא אוחסנה בצורה לא נכונה.

מתי לפנות לרופא

אם נטלת אוביטרל ואת חושבת שאת בהריון, חשוב לפנות לרופא. הרופא שלך יכול לעשות בדיקת דם כדי לאשר את התוצאות של בדיקת הריון ביתית. הם יכולים גם לספק לך מידע על איך להישאר בריא במהלך ההריון שלך.

השוואה מהירה

מִבְחָן זמן אחרי אוביטרל דיוק
בדיקת הריון ביתית 4-6 שבועות תוצאות שווא אפשריות
בדיקת דם מִיָדִי מדויק ביותר

לסיכום, חשוב להמתין לפחות ארבעה עד שישה שבועות לאחר נטילת אוביטרל לפני ביצוע בדיקת הריון ביתית. אם את חושבת שאת בהריון, חשוב לפנות לרופא לבדיקת דם כדי לאשר את התוצאות. למידע נוסף על הריון ואוביטרל, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן