דף הבית » הכי חם » כיצד לדעת אם המחיצה שלך חסומה באף

כיצד לדעת אם המחיצה שלך חסומה באף

2023-10-26 21:49:00+02:00

מהו מחיצה חסומה?

מחיצה חסומה היא מצב בו הדופן הדק של הסחוס והעצם המפריד בין שני צידי האף סוטה או עקום. זה יכול לגרום לקשיי נשימה, מכיוון שדרכי הנשימה חסומים באופן חלקי או מלא. זה יכול גם לגרום לצליל שריקה בעת נשימה, ועלול להוביל לזיהומים תכופים בסינוסים. במקרים מסוימים, מחיצה חסומה יכולה אפילו לגרום לאדם לנחור.

מה גורם למחיצה חסומה?

מחיצה חסומה יכולה להיגרם ממגוון גורמים, כולל טראומה לאף, כגון אף שבור או מום מולד. זה יכול להיגרם גם מאלרגיות, שעלולות לגרום למעברי האף להתנפח ולחסום את דרכי הנשימה.

כיצד לדעת אם המחיצה שלך חסומה

אם אתה חושד שהמחיצה שלך חסומה, יש כמה דרכים לדעת. הראשון הוא להסתכל במראה ולראות אם צד אחד של האף שלך נראה גדול מהצד השני. זה יכול להיות סימן למחיצה סטיה. דרך נוספת לדעת היא לצבוט את האף ולנסות לנשום דרכו. אם אתה לא יכול, זה יכול להיות סימן למחיצה חסומה. אתה יכול גם לנסות לקנח את האף ולראות אם צד אחד קשה יותר לניקוי מהשני.

מה לעשות אם המחיצה שלך חסומה

אם אתה חושד שהמחיצה שלך חסומה, חשוב לפנות לרופא. רופא יכול לבדוק את האף שלך ולקבוע אם מחיצה חסומה היא הגורם לתסמינים שלך. אם כן, הם יכולים להמליץ על אפשרויות טיפול, כגון ניתוח או תרופות.

ניתוח ספטופלסטיקה

אם הרופא שלך ממליץ על ניתוח, הוא עשוי להציע ניתוח מחיצה. זהו הליך כירורגי המשמש לתיקון מחיצה סטיה. במהלך ההליך, הרופא יעשה חתכים קטנים באף ולאחר מכן ישתמש בכלים מיוחדים כדי לעצב מחדש את המחיצה.

תרופות

במקרים מסוימים, תרופות עשויות להירשם כדי לעזור להפחית את הנפיחות ולפתוח את מעברי האף. תרופות אלו יכולות לכלול תרסיסים לאף, תרופות משחררות גודש ואנטי-היסטמינים.

סיכום

מחיצה חסומה יכולה לגרום למגוון תסמינים, כולל קשיי נשימה, שריקות בזמן נשימה ונחירות. אם אתה חושד שהמחיצה שלך חסומה, חשוב לפנות לרופא. הם יכולים להמליץ על אפשרויות טיפול, כגון ניתוח או תרופות. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן