דף הבית » הכי נצפים » כיצד לבדוק אם רולקס אמיתי

כיצד לבדוק אם רולקס אמיתי

כיצד לבדוק אם רולקס אמיתי

מבוא

שעוני רולקס ידועים ביוקרה, באומנות ובמשיכה הנצחית שלהם. עם זאת, בשל הפופולריות שלהם, שעוני רולקס מזויפים הציפו את השוק. אם אתה שוקל לרכוש רולקס, חיוני לדעת איך לאמת אותו כדי להבטיח שאתה מקבל שעון מקורי. במאמר זה, נדון באינדיקטורים העיקריים שיש לחפש בעת בדיקת האותנטיות של שעון רולקס.

אינדיקטורים עיקריים של רולקס מקורי

1. מספרים סידוריים ודגם

לשעון רולקס מקורי יהיה מספר סידורי ודגם ייחודי חרוט בין הזיזים בצד המארז. אתה יכול לאמת את המספרים האלה עם רולקס כדי להבטיח שהם תואמים לדגם הספציפי ולשנת הייצור.

2. עדשת קיקלופ

שעוני רולקס עם פונקציית תאריך כוללים עדשת קיקלופ שמגדילה את חלון התאריך. בשעוני רולקס מקוריים, יש להגדיל את התאריך פי 2.5, וההגדלה צריכה ליצור תצוגה ברורה וללא עיוותים של התאריך.

3. תנועה

שעון רולקס מקורי יהיה בעל תנועה איכותית הפועלת בצורה חלקה ומדויקת. שעונים מזויפים משתמשים לרוב בתנועות זולות יותר שאולי לא שומרות על זמן מדויק או שיש להן תנועה מתקתקת במקום סוויפ חלק.

אינדיקטורים נוספים שיש לקחת בחשבון

1. משקל וחומרים

שעון רולקס מקורי עשוי מחומרים איכותיים, כגון נירוסטה או מתכות יקרות כמו זהב או פלטינה. שעונים מזויפים עשויים להרגיש קלים יותר או להשתמש בחומרים בדרגה נמוכה יותר.

2. לוגו וחריטות

בדוק את הלוגו, הכתר וחריטות אחרות של רולקס על השעון. לשעוני רולקס מקוריים יש חריטות מדויקות ומוגדרות היטב, בעוד שעונים מזויפים עשויים להיות בעלי לוגו מטושטש או ביצוע גרוע.

3. יישור קיקלופ

בדוק את היישור של עדשת הקיקלופ עם חלון התאריך. בשעוני רולקס מקוריים, התאריך צריך להיות מרוכז בצורה מושלמת בתוך החלון. חוסר יישור יכול להיות סימן לרולקס מזויף.

4. הולוגרמה ורעוט

שעוני רולקס שיוצרו לאחר 2002 כוללים מדבקה מקודדת הולוגרמה בגב המארז. ההולוגרמה צריכה להציג את הלוגו של כתר רולקס ואת מספר האסמכתה. בנוסף, לשעוני רולקס מקוריים יש rehaut, שהוא הקצה הפנימי של החוגה, עם חריטה בשם רולקס.

איך לזהות רולקס מזויף

בעוד שזייפנים הפכו יותר ויותר מתוחכמים, יש עדיין כמה סימנים מעידים שיכולים לעזור לך לזהות רולקס מזויף:

  • שגיאות כתיב או הדפסה באיכות ירודה על החוגה
  • מספרים סידוריים ודגם חסרים או שגויים
  • אומנות באיכות נמוכה, כגון טושים לא מיושרים או כתר רופף
  • מחיר או עסקה יוצאי דופן שנראים טובים מכדי להיות אמיתיים

שאלות ותשובות

ש: האם רולקס מזויף יכול להיראות זהה לרולקס מקורי?

ת: שעוני רולקס מזויפים הפכו יותר ויותר מתוחכמים, וכמה העתקים יכולים להיות דומים מאוד לשעוני רולקס מקוריים. עם זאת, על ידי בחינה מדוקדקת של האינדיקטורים המרכזיים המוזכרים במאמר זה, אתה יכול להפחית משמעותית את הסיכויים לרכוש רולקס מזויף.

ש: האם לכל שעוני רולקס עם פונקציית תאריך אמורים להיות עדשת קיקלופ?

ת: לא, לא לכל שעוני רולקס עם פונקציית תאריך יש עדשת קיקלופ. דגמים מסוימים, כמו Rolex Submariner, אינם כוללים חלון תאריך או עדשה מגדילה. חיוני לחקור את הדגם הספציפי בו אתה מעוניין כדי לדעת את המאפיינים שלו.

ש: האם אני יכול לאמת שעון רולקס ללא הקופסה והניירות המקוריים?

ת: בעוד שהקופסה והניירות המקוריים יכולים לספק הבטחה נוספת לאותנטיות, עדיין אפשר לאמת שעון רולקס בלעדיהם. התמקד בבחינת האינדיקטורים המרכזיים שהוזכרו קודם לכן, כגון המספרים הסידוריים והדגם, התנועה והאיכות הכוללת.

ש: האם עלי לקנות שעוני רולקס רק מסוחרים מורשים?

ת: רכישת רולקס משווק מורשה היא הדרך הבטוחה ביותר להבטיח שאתה רוכש שעון מקורי. עם זאת, אם תבחר לקנות מסוחר יד שנייה מכובד או ממוכר בודד, הקפד לבדוק היטב את השעון ולבקש כל תיעוד או הוכחה לאותנטיות.

סיכום

אימות שעון רולקס מצריך בחינה מדוקדקת של אינדיקטורים מרכזיים שונים, לרבות המספרים הסידוריים והדגם, עדשת קיקלופ, תנועה, משקל וחומרים, לוגו וחריטות, יישור קיקלופ, הולוגרמה ו-rehaut. על ידי שימת לב לפרטים אלה ומודעות לסימנים נפוצים של שעונים מזויפים, אתה יכול לקבוע בביטחון את האותנטיות של שעון רולקס לפני ביצוע רכישה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן