דף הבית » הכי נצפים » כיצד לבדוק אם זה מספר בפייתון

כיצד לבדוק אם זה מספר בפייתון

כיצד לבדוק אם זה מספר בפייתון

מבוא

Python היא שפת תכנות רב-תכליתית המאפשרת לך לבצע פעולות שונות על סוגי נתונים שונים. כאשר עובדים עם נתונים, לעתים קרובות יש צורך לקבוע אם ערך הוא מספר או לא. במאמר זה, נחקור שיטות וטכניקות שונות כדי לבדוק אם ערך הוא מספר ב- Python.

שיטה 1: שימוש בפונקציה isinstance()

הפונקציה isinstance() היא פונקציה מובנית ב- Python המאפשרת לבדוק את סוג האובייקט. כדי לבדוק אם ערך הוא מספר, אתה יכול להשתמש בפונקציה isinstance() יחד עם המחלקה int או float .

הנה דוגמה:

 value = 10if isinstance(value, (int, float)): print("The value is a number.")else: print("The value is not a number.")

זה יוציא:

 The value is a number.

שיטה 2: שימוש בשיטת isnumeric()

אם אתה עובד עם מחרוזות וברצונך לבדוק אם מחרוזת מייצגת ערך מספרי, אתה יכול להשתמש בשיטת isnumeric() . שיטה זו מחזירה True אם כל התווים במחרוזת הם מספריים, ו- False אחרת.

הנה דוגמה:

 value = "123"if value.isnumeric(): print("The value is a number.")else: print("The value is not a number.")

זה יוציא:

 The value is a number.

שיטה 3: שימוש בביטויים רגולריים

אם אתה צריך התאמת דפוסים מתקדמת יותר כדי לקבוע אם מחרוזת מייצגת מספר, אתה יכול להשתמש בביטויים רגולריים. מודול re ב- Python מספק פונקציות לעבודה עם ביטויים רגולריים.

הנה דוגמה:

 import revalue = "3.14"if re.match(r'^[-+]?[0-9]*\.?[0-9]+$', value): print("The value is a number.")else: print("The value is not a number.")

זה יוציא:

 The value is a number.

סיכום

במאמר זה, בדקנו שיטות וטכניקות שונות כדי לבדוק אם ערך הוא מספר ב- Python. בין אם אתה עובד עם מספרים שלמים, צפים או מחרוזות, Python מספק כלים שונים לטיפול בערכים מספריים. על ידי שימוש בפונקציה isinstance() , שיטת isnumeric() או ביטויים רגולריים, תוכל לקבוע בקלות אם ערך הוא מספר או לא.

למידע נוסף על תכנות Python, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה נמצא כאן . אתה יכול גם לצפות במדריכי וידאו על תכנות Python ב- YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן