דף הבית » מה ההבדל » זו הסיבה שאנחנו צריכים את מצעד הגיחות

זו הסיבה שאנחנו צריכים את מצעד הגיחות

זו הסיבה שאנחנו צריכים את מצעד הגיחות

מהי מצעד הסליחה?

צעדת הזבוזים היא צעדת מחאה המבקשת להחזיר את המילה "זמורת" ולהעלות את המודעות לאלימות מינית והאשמת קורבנות. הוא נערך לראשונה בטורונטו, קנדה בשנת 2011 ומאז התפשט לערים אחרות ברחבי העולם. מטרת הצעדה היא ליצור מרחב בטוח לנפגעות אלימות מינית ולאתגר את הרעיון שנשים אחראיות למניעת אונס.

החזרת המילה "סלאט"

מצעד הסליחה מבקש להחזיר את המילה "זמורת" ולהגדיר אותה מחדש בצורה חיובית. על ידי החזרה של המילה, הצעדה מבקשת להסיט את המיקוד מהקורבן אל עבר מבצע האלימות המינית. המצעד גם מבקש לערער על הרעיון שנשים צריכות להתבייש במיניות שלהן ושיש להטיל עליהן אחריות למניעת אונס.

העלאת המודעות לאלימות מינית

מצעד החתונות הוא פלטפורמה חשובה להעלאת המודעות לאלימות מינית והאשמת קורבנות. היא שואפת ליצור מרחב בטוח לנפגעות אלימות מינית לחלוק את סיפוריהן ולאתגר את הסטיגמה והבושה הקשורים בלהיות קורבן. הצעדה מבקשת גם לחנך אנשים לגבי שכיחות האלימות המינית וליצור תרבות של הסכמה.

נורמות מגדר מאתגרות

מצעד ה-Slets גם מבקש לאתגר את הנורמות המגדריות ולקדם שוויון מגדרי. היא מבקשת לערער על הרעיון שנשים צריכות להיות אחראיות למניעת אונס וליצור תרבות של כבוד והסכמה. המצעד גם מבקש לערער על הרעיון שנשים צריכות להתבייש במיניות שלהן וליצור חברה שבה כל המינים זוכים לכבוד ומוערך.

למה אנחנו צריכים את מצעד הגיחות

  • מצעד הסליחה מבקש להחזיר את המילה "זמורת" ולהגדיר אותה מחדש בצורה חיובית.
  • הצעדה מבקשת ליצור מרחב בטוח לנפגעות אלימות מינית ולאתגר את הסטיגמה והבושה הכרוכים בלהיות קורבן.
  • הצעדה מבקשת לערער על נורמות מגדר ולקדם שוויון מגדרי.
  • הצעדה מבקשת ליצור תרבות של כבוד והסכמה ולהעלות את המודעות לאלימות מינית.

מצעד החתונות הוא פלטפורמה חשובה להעלאת המודעות לאלימות מינית והאשמת קורבנות. היא שואפת ליצור מרחב בטוח לנפגעות אלימות מינית לחלוק את סיפוריהן ולאתגר את הסטיגמה והבושה הקשורים בלהיות קורבן. על ידי החזרת המילה "זנה" וקריאת תיגר על נורמות המגדר, הצעדה מבקשת ליצור תרבות של כבוד והסכמה ולקדם שוויון מגדרי. למידע נוסף על מצעד ה-Slet, עיין בדף ויקיפדיה זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן