דף הבית » המלצות הצוות » האוניברסיטה העברית: סקירה מקיפה

האוניברסיטה העברית: סקירה מקיפה

האוניברסיטה העברית: סקירה מקיפה

האוניברסיטה העברית בירושלים: קיצור היסטוריה

האוניברסיטה העברית בירושלים (HUJ) היא אחת האוניברסיטאות הוותיקות בישראל, שנוסדה בשנת 1925. היא האוניברסיטה היחידה בארץ שהיא ציבורית ובינלאומית, והיא מהווה מרכז מרכזי של מחקר והוראה במשך כמעט תקופה מֵאָה. האוניברסיטה ממוקמת על הר הצופים בירושלים, ומתגוררים בה למעלה מ-30,000 סטודנטים מכל רחבי העולם. האוניברסיטה נוסדה על ידי קבוצת חוקרים ואנשי רוח יהודים בולטים, ביניהם אלברט איינשטיין, זיגמונד פרויד וחיים ויצמן. רצה ליצור מוסד ברמה עולמית להשכלה גבוהה בארץ הקודש. האוניברסיטה מומנה בתחילה על ידי הקרן הקיימת לישראל, והיא הייתה האוניברסיטה הראשונה בעולם שהוקמה על ידי ארגון יהודי. כיום האוניברסיטה היא אחת האוניברסיטאות היוקרתיות בישראל, והיא מדורגת בין האוניברסיטאות המובילות בעולם. הוא בית למגוון רחב של מחלקות אקדמיות, כולל מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע והנדסה. כמו כן פועלים באוניברסיטה מספר מרכזי ומכוני מחקר, ביניהם המכון ללימודים מתקדמים, המכון למדעי היהדות והמכון למחקר רפואי.

אקדמאים באוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים מציעה מגוון רחב של תכניות אקדמיות, לרבות תארים לתואר ראשון ותואר שני במדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע והנדסה. כמו כן, האוניברסיטה מציעה מספר תכניות מיוחדות, כגון התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי היהדות, התכנית הבינלאומית לתואר שני בלימודי המזרח התיכון, והתכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי המחשב. האוניברסיטה מציעה גם מספר הזדמנויות מחקר לסטודנטים, כולל תכנית מחקר הקיץ, תכנית מחקר לתואר ראשון ותכנית מחקר לתארים מתקדמים. כמו כן פועלים באוניברסיטה מספר מרכזי ומכוני מחקר, ביניהם המכון ללימודים מתקדמים, המכון למדעי היהדות והמכון למחקר רפואי.

חיי סטודנט באוניברסיטה העברית בירושלים

האוניברסיטה העברית בירושלים היא ביתם של חיי סטודנטים תוססים, עם מגוון רחב של מועדונים וארגונים, ביניהם אגודת הסטודנטים, מועצת הסטודנטים וסנאט הסטודנטים. לאוניברסיטה יש גם מספר פרסומים המנוהלים על ידי סטודנטים, כולל עיתון הסטודנטים, ה-HUJ Times. האוניברסיטה מציעה גם מגוון רחב של פעילויות מחוץ לבית הספר, כולל ספורט, מוזיקה, תיאטרון ואמנות. באוניברסיטה יש גם מספר מועדונים וארגונים המנוהלים על ידי סטודנטים, ביניהם אגודת הסטודנטים היהודית, התאחדות הסטודנטים הבינלאומית ואגודת הסטודנטים הערבית.

מתקני קמפוס

באוניברסיטה העברית בירושלים יש מספר מתקנים בקמפוס, ביניהם ספריות, מעבדות מחשבים ומרכזי סטודנטים. באוניברסיטה יש גם מספר אפשרויות לדיור לסטודנטים, לרבות מעונות, דירות ומתחמי דיור לסטודנטים.

קבלה

באוניברסיטה העברית בירושלים יש תהליך קבלה תחרותי, ועל המועמדים לעמוד בדרישות אקדמיות ושפה מסוימות כדי להיחשב לקבלה. האוניברסיטה מציעה גם מספר מלגות ותוכניות סיוע פיננסי לסטודנטים המפגינים צורך כלכלי.

שאלות ותשובות

 • מה עלות שכר הלימוד לאוניברסיטה העברית בירושלים?
  עלויות שכר הלימוד משתנות בהתאם לתכנית ולרקע האקדמי של הסטודנט. למידע נוסף, אנא בקר באתר האינטרנט של האוניברסיטה.
 • האם האוניברסיטה מציעה קורסים מקוונים?
  כן, האוניברסיטה מציעה מספר קורסים ותוכניות מקוונות. למידע נוסף, אנא בקר באתר האינטרנט של האוניברסיטה.
 • האם האוניברסיטה מציעה דיור לסטודנטים בינלאומיים?
  כן, האוניברסיטה מציעה מספר אפשרויות דיור לסטודנטים בינלאומיים, כולל מעונות, דירות ומתחמי דיור לסטודנטים.
 • האם האוניברסיטה מציעה מלגות לסטודנטים בינלאומיים?
  כן, האוניברסיטה מציעה מספר מלגות ותוכניות סיוע פיננסי לסטודנטים בינלאומיים המפגינים צורך פיננסי.

האוניברסיטה העברית בירושלים היא אחת האוניברסיטאות היוקרתיות בישראל, המציעה מגוון רחב של תכניות אקדמיות, הזדמנויות מחקר ופעילויות חוץ לימודיות. באוניברסיטה יש גם מספר מתקנים בקמפוס, כולל ספריות, מעבדות מחשבים ומרכזי סטודנטים. האוניברסיטה מציעה גם מספר מלגות ותוכניות סיוע פיננסי לסטודנטים המפגינים צורך כלכלי. עם אקדמאים ברמה עולמית, הזדמנויות מחקר וחיי סטודנטים, האוניברסיטה העברית בירושלים היא בחירה מצוינת לסטודנטים המעוניינים ללמוד השכלה גבוהה בישראל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן