דף הבית » בחירות הגולשים » בוהן שבורה: מה לעשות?

בוהן שבורה: מה לעשות?

2023-08-15 19:52:00+02:00

מה זה בוהן שבורה?

בוהן שבורה היא שבר או שבר באחת מעצמות הבוהן. זה יכול להיגרם ממכה ישירה בבוהן, או מהפלת משהו כבד עליה. זה יכול להיגרם גם על ידי חסימת הבוהן לתוך משטח קשה. בוהן שבורה יכולה להיות מאוד כואבת ויכולה להקשות על ההליכה.

כיצד לאבחן בוהן שבורה

אם אתה חושב שאולי יש לך בוהן שבורה, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי. הרופא שלך יבדוק את הבוהן שלך וייתכן שיזמין צילומי רנטגן כדי לאשר את האבחנה. צילומי רנטגן יכולים להראות אם העצם שבורה, או אם יש שבר או נקע.

טיפול בבוהן שבורה

הטיפול בבוהן שבורה תלוי בחומרת השבירה. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך רק לסד את הבוהן או להדביק אותה לבוהן שכנה. זה יעזור לשמור על הבוהן במקומה ולאפשר לה להחלים. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך בניתוח לתיקון העצם השבורה.

מניעת בוהן שבורה

הדרך הטובה ביותר למנוע בוהן שבורה היא לנעול נעליים שמתאימות כראוי ומספקות הגנה מספקת. ודא שהנעליים שלך לא צמודות מדי או רפויות מדי. כמו כן, הקפידו לנעול נעליים המספקות תמיכה וריפוד טובים.

לבש ציוד מגן

אם אתה משתתף בפעילויות שעלולות לגרום לשבור בוהן, כגון כדורגל או כדורסל, חשוב ללבוש ציוד מגן. זה כולל מגני שוק, מגני קרסול ומגני אצבעות.

היזהר סביב חפצים כבדים

היזהר בעת הרמה או נשיאה של חפצים כבדים. הקפידו להרים עם הרגליים, לא עם הגב, והקפידו להרחיק את אצבעות הרגליים מהאובייקט.

היו מודעים לסביבה שלכם

היו מודעים לסביבתכם והיזהרו מכל סכנה אפשרית. שימו לב לאן אתם הולכים והיזהר לא למעוד או לדחוס את הבוהן.

פני לרופא מיד

אם אתה חושב שאולי יש לך בוהן שבורה, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי. הרופא שלך יכול לאבחן את הפציעה ולספק את הטיפול המתאים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן