דף הבית » אנציקלופדיה » איפה מגילת העצמאות?

איפה מגילת העצמאות?

2023-06-19 16:30:00+02:00

מהי מגילת העצמאות?

הכרזת העצמאות היא מסמך שאומץ על ידי הקונגרס הקונטיננטלי השני ב-4 ביולי 1776. הוא הכריז על ארצות הברית של אמריקה כעם עצמאי, חופשי משלטון בריטי. המסמך נכתב על ידי תומס ג'פרסון ונחתם על ידי 56 צירים מ-13 המושבות. הכרזת העצמאות נחשבת לאחד המסמכים החשובים בהיסטוריה האמריקאית.

איפה מגילת העצמאות?

העותק המקורי של הכרזת העצמאות נמצא בארכיון הלאומי בוושינגטון די.סי. המסמך נשמר בחדר מיוחד מבוקר אקלים ומוצג בתיק חסין כדורים. מגילת העצמאות היא אחד המסמכים הפופולריים ביותר בארכיון הלאומי ומבקרים בה אלפי אנשים מדי שנה. בארכיון הלאומי יש גם עותק של מגילת העצמאות שהודפסה ב-4 ביולי 1776. עותק זה ידוע כמו Dunlap Broadside והיא הגרסה המודפסת הראשונה של המסמך. לספריית הקונגרס יש גם עותק של הכרזת העצמאות. עותק זה הודפס בשנת 1823 וידוע בשם תחריט האבן. זוהי הגרסה הנפוצה ביותר של המסמך והיא משמשת לעתים קרובות בספרי לימוד ובפרסומים אחרים. לארצות הברית יש גם עותקים של הכרזת העצמאות במקומות אחרים. לרוטונדה של הארכיון הלאומי בפילדלפיה יש עותק של המסמך, וכך גם הספרייה הציבורית של ניו יורק. יש גם עותקים של הכרזת העצמאות בבירות המדינה של כל 50 המדינות.

מהי משמעותה של מגילת העצמאות?

הכרזת העצמאות היא מסמך חשוב בהיסטוריה האמריקאית. היא הכריזה על ארצות הברית של אמריקה כאומה עצמאית והנחתה את הבמה ליצירת החוקה. המסמך גם ביסס את האידיאלים של חופש ודמוקרטיה שעדיין מחזיקים בידי האמריקאים כיום. הכרזת העצמאות היא גם מסמך חשוב בהיסטוריה העולמית. זה היה אחד המסמכים הראשונים שהכריזו על זכותו של עם לממשל עצמי ולהתנתק ממלוכה. מסמך זה שימש כמודל למדינות אחרות המבקשות עצמאות ממשטרים מדכאים. למידע נוסף על הכרזת העצמאות, תוכל למצוא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן