דף הבית » הכי חם » איך לדעת את מין העובר

איך לדעת את מין העובר

2023-10-24 03:18:00+02:00

מהו מין עוברי?

מין עוברי הוא קביעת מין העובר במהלך ההריון. זה נעשה בדרך כלל באמצעות אולטרסאונד או בדיקה גנטית. הכרת מין העובר יכולה להיות חשובה מסיבות רפואיות, כגון לאבחון של מצבים גנטיים מסוימים, או למטרות תכנון משפחה.

אולטרסאונד

אולטרסאונד היא השיטה הנפוצה ביותר המשמשת לקביעת מין של עובר. במהלך בדיקת אולטרסאונד, טכנאי ישתמש בגלי קול כדי ליצור תמונה של העובר על צג. ניתן להשתמש בתמונה זו כדי לזהות את מין העובר. בדרך כלל ניתן לקבוע את מין העובר החל משבוע 18 להריון.

בדיקה גנטית

בדיקה גנטית היא שיטה נוספת המשמשת לקביעת מין של עובר. זה כרוך בנטילת דגימה מדמה של האם וניתוחה על נוכחותם של סמנים גנטיים מסוימים. סוג זה של בדיקות נעשה בדרך כלל בשליש השני של ההריון. הוא מדויק יותר מאולטרסאונד, אך הוא גם יקר יותר וייתכן שלא יהיה זמין בכל האזורים.

בְּדִיקַת מֵי שָׁפִיר

בדיקת מי שפיר היא סוג של בדיקה גנטית שניתן להשתמש בה כדי לקבוע את מין העובר. זה כרוך בנטילת דגימה של מי השפיר המקיפים את העובר וניתוחו על נוכחותם של סמנים גנטיים מסוימים. סוג זה של בדיקות נעשה בדרך כלל בשליש השני של ההריון. הוא מדויק יותר מאולטרסאונד, אך הוא גם יקר יותר וייתכן שלא יהיה זמין בכל האזורים.

שיטות אחרות

ישנן שיטות נוספות שניתן להשתמש בהן כדי לקבוע את מין העובר. אלה כוללים ניטור קצב הלב של העובר, ניטור תנועת העובר ובדיקת DNA של העובר. עם זאת, שיטות אלו אינן אמינות כמו אולטרסאונד או בדיקות גנטיות, והן אינן מומלצות בדרך כלל.

סיכום

הכרת מין העובר יכולה להיות חשובה מסיבות רפואיות, כגון לאבחון של מצבים גנטיים מסוימים, או למטרות תכנון משפחה. השיטות הנפוצות ביותר המשמשות לקביעת מין של עובר הן אולטרסאונד ובדיקות גנטיות. שיטות אחרות, כגון ניטור קצב הלב של העובר וניטור תנועת העובר, אינן אמינות באותה מידה, ובדרך כלל אינן מומלצות. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן