דף הבית » כללי » איך לדעת אם יש לך קורונה? | תסמינים ובדיקות של COVID-19

איך לדעת אם יש לך קורונה? | תסמינים ובדיקות של COVID-19

2023-11-01 10:31:00+02:00

מה זה COVID-19?

COVID-19 הוא וירוס חדש שהתפשט במהירות ברחבי העולם. זה נגרם על ידי וירוס בשם SARS-CoV-2, שהוא חבר במשפחת הקורונה. נגיף זה מדבק מאוד ועלול לגרום למחלות נשימה חמורות, כולל דלקת ריאות. חשוב להבין את הסימפטומים והבדיקות לנגיף הקורונה כדי שתוכל לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמך ועל אחרים.

תסמינים של COVID-19

התסמינים השכיחים ביותר של COVID-19 הם חום, שיעול וקוצר נשימה. תסמינים אחרים עשויים לכלול עייפות, כאבי גוף, כאבי ראש, אובדן טעם או ריח, כאב גרון וגודש. חשוב לציין כי אנשים מסוימים עשויים שלא לחוות תסמינים כלל.

בדיקות ל-COVID-19

הבדיקה הנפוצה ביותר ל-COVID-19 היא בדיקת PCR, המייצגת תגובת שרשרת פולימראז. בדיקה זו מחפשת את החומר הגנטי של הנגיף בדגימה שנלקחה מהאף או מהגרון. חשוב לציין שבדיקה זו לא תמיד מדויקת ועלולה לתת תוצאות שליליות שגויות. בדיקה נוספת המשמשת לאבחון COVID-19 היא בדיקת נוגדנים. בדיקה זו מחפשת נוגדנים בדם המיוצרים בתגובה לנגיף. חשוב לציין כי ייתכן שבדיקה זו לא תהיה מדויקת בשלבים הראשונים של ההדבקה.

כיצד לדעת אם יש לך COVID-19

הדרך הטובה ביותר לדעת אם יש לך COVID-19 היא להיבדק. אם אתה חווה אחד מהתסמינים המפורטים לעיל, חשוב לפנות לרופא שלך ולהיבדק. חשוב גם לתרגל התרחקות חברתית וללבוש כיסוי פנים בפומבי.

השוואה מהירה

מִבְחָן דיוק
בדיקת PCR לא תמיד מדויק
בדיקת נוגדנים ייתכן שלא יהיה מדויק בשלבים מוקדמים של ההדבקה

חשוב לזכור שהדרך הטובה ביותר לדעת אם יש לך COVID-19 היא להיבדק. אם אתה חווה אחד מהתסמינים המפורטים לעיל, חשוב לפנות לרופא שלך ולהיבדק. חשוב גם לתרגל התרחקות חברתית וללבוש כיסוי פנים בפומבי. למידע נוסף, אתה יכול לבקר בוויקיפדיה למידע נוסף על COVID-19.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן