דף הבית » הכי חם » איך לדעת אם יהלום אמיתי?

איך לדעת אם יהלום אמיתי?

2023-10-28 21:25:00+02:00

מה זה יהלום?

יהלום הוא אבן חן יקרה העשויה מאטומי פחמן שנדחסו והתגבשו במשך מיליוני שנים. יהלומים הם החומר הטבעי הקשה ביותר הידוע ומשמשים לעתים קרובות בתכשיטים ובפריטים דקורטיביים אחרים. הם משמשים גם ביישומים תעשייתיים כגון כלי חיתוך וחומרי שיוף. יהלומים מגיעים במגוון צבעים, צורות וגדלים, וניתן למצוא אותם במדינות רבות ושונות ברחבי העולם.

איך לדעת אם יהלום אמיתי

כשמדובר ביהלומים, חשוב לדעת להבדיל בין אמיתי לזיוף. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לדעת אם יהלום אמיתי או לא:

חפש הכללות

תכלילים הם פגמים קטנים או פגמים שנמצאים בתוך יהלום. ליהלומים אמיתיים בדרך כלל יהיו תכלילים מסוימים, בעוד שיהלומים מזויפים לא. אתה יכול להשתמש בזכוכית מגדלת כדי לבדוק את היהלום עבור תכלילים.

בדוק את ההשתקפות

יהלומים אמיתיים ישקפו אור בצורה ייחודית. כאשר אתה מחזיק יהלום אמיתי אל האור, אתה אמור להיות מסוגל לראות קשת של צבעים משתקפת אליך בחזרה. יהלומים מזויפים לא ישקפו אור באותו אופן.

בדוק את המשקל

יהלומים אמיתיים הם הרבה יותר צפופים מיהלומים מזויפים. המשמעות היא שיהלום אמיתי ירגיש כבד יותר מיהלום מזויף באותו גודל. אתה יכול לבדוק זאת על ידי שקילת היהלום על משקל.

חפש תעודת מקוריות

אם אתה קונה יהלום, הוא צריך להגיע עם תעודת מקוריות. תעודה זו תגיד לך אם היהלום אמיתי או לא. אם היהלום לא מגיע עם תעודה, עדיף להימנע מקנייתו.

השוואה מהירה

יהלומים אמיתיים יהלומים מזויפים
תכלילים אין הכללות
השתקפות קשת בענן אין השתקפות
משקל כבד קל
תעודת מקור אין תעודה

כשמדובר ביהלומים, חשוב לדעת להבדיל בין אמיתי לזיוף. לדעת איך לדעת אם יהלום אמיתי יכול לעזור לך להימנע מרמאות ולהבטיח שאתה מקבל את התמורה הטובה ביותר לכספך. על ידי חיפוש תכלילים, בדיקת ההשתקפות, בדיקת המשקל וחיפוש תעודת מקוריות, אתה יכול להיות בטוח שהיהלום שאתה קונה אמיתי. אם אתה רוצה ללמוד עוד על יהלומים, תוכל למצוא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן