דף הבית » הכי חם » איך לדעת אם זה זהב אמיתי

איך לדעת אם זה זהב אמיתי

2023-10-01 22:19:00+02:00

מה זה זהב?

זהב הוא מתכת יקרה ששימשה במשך מאות שנים כצורה של מטבע וכמחסן של ערך. הוא משמש גם בתכשיטים, אלקטרוניקה ויישומים תעשייתיים אחרים. זהב הוא מתכת רכה וניתנת לגימור שצבעה צהוב ובעל ברק גבוה. זוהי אחת המתכות היקרות ביותר בעולם והיא מבוקשת מאוד על ידי משקיעים ואספנים.

כיצד לזהות זהב אמיתי

זיהוי זהב אמיתי יכול להיות תהליך מסובך, מכיוון שיש הרבה סוגים שונים של זהב ודרכים רבות ושונות לבדוק אותו. הדרך האמינה ביותר לזהות זהב אמיתי היא לבצע בדיקה אצל איש מקצוע. עם זאת, יש כמה בדיקות פשוטות שאתה יכול לעשות בבית כדי לקבוע אם הזהב שיש לך אמיתי.

מבחן המגנטים

אחת הבדיקות הפשוטות ביותר לזהב היא מבחן המגנט. זהב אינו מגנטי, אז אם מניחים מגנט חזק ליד הזהב והוא נמשך למגנט, אז זה לא זהב אמיתי.

מבחן החומצה

דרך נוספת לבדוק זהב היא באמצעות בדיקת חומצה. בדיקה זו כוללת שימוש בתמיסת חומצה מיוחדת כדי לקבוע את טוהר הזהב. תמיסת החומצה תגיב אחרת בהתאם לטוהר הזהב. אם הזהב טהור, החומצה לא תגיב כלל. אם הזהב אינו טהור, החומצה תגיב ותגרום לשינוי צבע.

כיצד להבדיל בין זהב אמיתי למזויף

זה יכול להיות קשה להבחין בין זהב אמיתי לזהב מזויף. עם זאת, ישנם כמה דברים שאתה יכול לחפש כדי לעזור לך לקבוע אם הזהב אמיתי או לא.

מִשׁקָל

אחת הדרכים הקלות ביותר להבחין בין זהב אמיתי לזהב מזויף היא לפי משקלו. זהב אמיתי הוא הרבה יותר כבד מזהב מזויף, כך שאם הזהב שיש לך הוא בהיר, סביר להניח שהוא לא אמיתי.

סימונים

על זהב אמיתי יהיו בדרך כלל סימנים המעידים על טוהרתו. לזהב מזויף לא יהיו שום סימנים.

מחיר

זהב אמיתי הוא הרבה יותר יקר מזהב מזויף, כך שאם המחיר של הזהב שאתה מסתכל עליו טוב מכדי להיות אמיתי, סביר להניח שהוא לא אמיתי.

סיכום

זיהוי זהב אמיתי יכול להיות תהליך קשה, אך עם הידע והכלים הנכונים, ניתן לעשות זאת. בדיקת המגנט, בדיקת החומצה, המשקל, הסימונים והמחיר הם כולם אינדיקטורים טובים לגבי האם הזהב אמיתי או לא. אם אתה עדיין לא בטוח, עדיף לבדוק את הזהב על ידי איש מקצוע. למידע נוסף על זהב, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן